14

11.2017

20:58

U21 jäi EM-valikmängus 2:3 alla Islandile

Eesti U21 koondis sai EM-valiksarjas valusa kaotuse, kui A. Le Coq Arenal toimunud kohtumises jäädi 2:0 eduseisu järel 2:3 alla Islandi eakaaslastele.

Avapoolajal olid külalised Eestist üle, kuid oma võimalusi realiseerida ei suudetud. Albert Guðmundsson oli lähedal avaväravale, kui pärast Eesti pallikaotust pääses ta silmitsi Andreas Vaiklaga, kuid tagumist posti ta üle mängida ei suutnud – pall läks napilt väravast mööda. Guðmundsson oli avapoolajal veel väravale korduvalt lähedal, kuid mitmel korral suutis tema sooritustele käed vahele saada Vaikla. Häid võimalusi oli veel Mikael Andersonil, Tryggvi Hrafn Haraldssonil ning Samúel Friðjónsson, kuid väravalukku lahti ei suudetud murda. Nurgalöögist tulnud palli suunas värava peale Hans Viktor Guðmundsson, kuid ta sooritus lendas napilt väravast mööda.

Poolaeg siiski väravateta ei lõppenud, sest saadud võimaluse kasutas hoopiski ära Eesti, kui German Šleini poolt trahvikasti löödud palli suutis väravasse suunata kõigest mõned minutit varem vahetusest väljakule sekkunud Vlasiy Sinyavskiy.

Teise poolaja alguses läks Eesti kohtumist juhtima juba 2:0. Eesti teenis ohtlikust kohast karistuslöögi ning äärekaitsja Michael Lilander, kes on oma trahvilöökide oskuseid näidanud Premium liigas Paide Linnameeskonna ridades, keerutas palli üle müüri ning viis kodumeeskonna kahe väravaga juhtima.

Kuid Island ei andnud alla. Pärast 51. minuti viigiväravat läks külalistel aega vaid viis minutit, et tulla Eestist ühe värava kaugele, kui täpne oli Albert Guðmundsson, kes liikus palliga vasakult äärelt keskele ning lõi täpse löögi tagumisse nurka.

60. minutil oli Island lähedal viigiväravale, kuid suurepärase tõrje tegi Vaikla, kes tõi ära Samúel Friðjónsson pealöögi. Island jätkas ründamist, kuid korra suutis vastase lähilöögi blokeerida Sören Kaldma, seejärel oli taas teel ees Vaikla.

Island sai oma tahtmise 73. minutil, kui viigivärava lõi peaga Hans Viktor Guðmundsson. Kui 76. minutil suutis Vaikla Albert Guðmundssoni löögi tõrjuda, siis neli minutit hiljem oli pall täna kolmandat korda meie väravas, kui Island realiseeris standardolukorra. Trahvikasti tulnud pall suunati värava ette, kust 80. minutil lõi vastaste võiduvärava Óttar Magnús Karlsson.

Island tõusis võiduga meie valikgrupis Põhja-Iirimaa (5-st mängust 10 punkti) ja Hispaania (3-st mängust 9 punkti) järel kolmandale kohale seitsme punktiga viies mängust. Kuus punkti on kirjas nii Albaanial (5 mängu) kui ka Slovakkial (4 mängu). Eesti on kuuest mängust teenitud ühe punktiga tabelis viimasel kohal.