08

06.2021

23:00

U21 koondis alustas valiksarja kaotusega Austriale

Eesti U21 koondise jaoks algas EM-valiksari kaheväravalise kaotusega Austriale, kellele vannuti võõrsil alla 0:2.

Väljakuperemehed asusid mängu juhtima seitsmendal minutil, kui värava lõi Romano Schmid, kes kuulub Saksamaa klubi Bremeni Werderi ridadesse. Teisel poolajal lõi Austria samuti ühe värava, kui 56. minutiil löödud tabamuse eest hoolitses Yusuf Demir. Viini Austria 18-aastasel mängijal on ka kogemus A-koondises, kelle ridades tegi ta debüüdi märtsikuus valikmängus Fääri saarte vastu.

"Mäng oli meie jaoks väga keeruline. Samas oli vastaseks meeskond, kes on minu hinnangul meie valikgrupi favoriit. Vaatan tulevikku positiivselt. Paanikat pole, arusaamatust samuti mitte. Me saame aru, mida on vaja teha, et tulevikus paremini esineda," sõnas U21 koondise peatreener Roman Kozhukhovskyi pärast kohtumise lõppu Soccernet.ee-le.

Tegu oli meie valikgrupi esimese mänguga. See tähendab, et nelja alagrupikaaslase jaoks algab valiksari alles septembris. Eestit ootab septembris ees kaks kodumängu, kui 3. septembril võõrustame Soomet ja 7. septembril Norrat. Meie alagruppi kuuluvad veel Horvaatia ja Aserbaidždaan.