04

06.2021

20:00

U21 koondis jäi võõrsil alla Leedule

Eesti U21 koondis kohtus täna võõrsil maavõistluses Leeduga, kui pidi avapoolaja väravatest tunnistama väljakuperemeeste 2:0 paremust.

Esimesena muutus ohtlikuks Leedu võistkond – võõrustaja teenis karistuslöögi trahvikasti lähistel, kuid selle lahendus jättis soovida, sest viiendal minutil suutis Eesti kaitseliin oma tööd hästi teha ning vastane jäi karistuslöögist tulnud söödu järel suluseisu. Eesti esimene võimalus tekkis samuti karistuslöögist, kui Kristofer Pihti vastu tehti kollast kaarti väärt viga. Karistuslöögi järel pääses peaga löögile Markkus Seppik, kuid pall lendas üle värava.

Eesti lõi taas teravust karistuslöögist, kui 18. minutil teenis Leedu järjekordse kollase kaardi. Taas sihiti karistuslöögist Seppikut, kuid Eesti leppis nurgalöögiga.

Eesti jõudis 24. minutil vastase trahvikasti, kuid Alex Matthias Tammel ei õnnestunud vastase kaitsjat üle mängida, et väravavahti proovile panna. Seejärel nõelas hoopis Leedu. 25. minutil mängisid võõrustajad lahti nurgalöögi ning Matas Ramanauskase tsenderduse lõi peaga väravasse keskkaitsja ja meeskonna kapten Benas Šatkus, kes mängib klubijalgpalli Saksamaal FC Nürnbergis. Kaks minutit hiljem kahekordistas Leedu oma eduseisu, kui pall jõudis trahvikasti vasakult äärelt, Titas Milašiusas suunas palli edasi ning mänguvahendi lõi postist sisse Meinardas Mikulenas.

Esimese poolaja lõpus proovis Leedu meid veel kauglöögiga korra üllatada, kuid Mattias Sapp oli ülesannete kõrgusel.

Eesti tegi teiseks poolajaks arvukalt vahetusi. Eesti ohustas vastast enim standardolukordadest ning lisaks pakkusid vastase trahvikastis elevust Mairo Miili pikad audisissevisked. Ühte neist õnnestus Rootsi esiliigas pallival, täna teiseks poolajaks vahetusest sekkunud Kristoffer Grauberg Lepikul pikendada ning pall tabas Kristjan Pelti, millele järgnes väravavahi korralik tõrje.

Eesti pääses veelkord ohtlikud karistusalasse 90. minutil, kuid Patrick Genro Veelma löögi suutis kaitsja blokeerida ning järgnenud rikošeti järel jõudis pall Lepikuni, kelle pöörde pealt tehtud löögi väravavaht taas tõrjus. Kuid antud olukorras oli abikohtuniku hinnangul Lepik suluseisus.

Mäng on järelvaadatav SIIT. Protokolli leiab SIIT.

Eesti valmistus maavõistlusega algavaks EM-valiksarjaks. Valikmäng Austria – Eesti toimub 8. juunil meie aja järgi kell 20.10 Ried im Innkreisi-nimelises väikelinnas Josko Arenal.

Meie valikgrupis pallivad lisaks Austriale Horvaatia, Norra, Soome ja Aserbaidžaan. U21 Euroopa meistrivõistluste finaalturniir toimub 2023. aasta suvel Gruusias ja Rumeenias ning sinna pääseb kokku 16 riiki. Võõrustajate noortekoondised teenivad otsepääsme finaalturniirile.