17

08.2011

08:30

Universiaadinaiskond alistus Brasiiliale 1:5

Eesti naiste koondis lõpetas alagrupiturniiri Hiinas Shenzhenis toimuval suveuniversiaadil 1:5 kaotusega Brasiilia esindusele ja jätkab võitlust kohtadele 9.-12.

Matšiks Brasiilia vastu algkoosseisus mitu vahetust teinud Keith Boanas saatis mängijad väljakule eesmärgiga tugevale vastasele hambaid näidata. Võitlusliku alguse järel avanes eestlannadel võimalus üks-üks-olukorrast eduseis haarata, kuid šanss jäi kasutamata ja 12. minutil realiseeris hoopis Ketlen Wiggers Brasiilia kasuks penalti.

Mõlemapoolsete võimalustega kulgenud avapoolajal lõi Wiggers 43. minutil teise värava, ent minut hiljem vastas sellele Eneli Vals, saades jala vahele Katrin Loo karistuslöögile.

Margarita Žernosekova ja Signy Aarna mängisid kohe teise poolaja alguses vastaste kaitseliini üle, kuid otsustav löök ebaõnnestus. Hoopis Daniele Batista tegi 57. minutil Brasiilia eduseisuks 3:1. 63. minutil lõi Debora Oliveira 4:1 ja 90.+3. minutil Marcela Leandro 4:1.

“Mäng oli hea ja võitluslik, mängijad ei andnud alla, tekitasime häid väravavõimalusi, kuid samas laseme endale lihtsatest vigadest ära lüüa,” lausus peatreener Keith Boanas.

Brasiilia tugevusest annab märku fakt, et nende rivistuses pallis kolm äsja maailmameistrivõistlustel osalenud mängijat, viis koondislast esindas Brasiiliat 2008. aasta Pekingi olümpiamängudel.

Täna kohtub Eesti naiskond Taipeiga. Teised vastased võitluses 9.-12. positsioonile on Suurbritannia ja Lõuna-Aafrika Vabariik.

Suveuniversiaad 2011, alagurpimäng 16. augustil:
BRASIILIA – EESTI 5:1 (2:1)

Väravad: 12. pen, 43. Ketlen Wiggers, 57. Daniele Batista, 63. Debora Oliveria, 90.+3. Marcela Leandro – 44. Eneli Vals

Eesti: 12-Imbi Hoop, 3-Hannaliis Jaadla, 4-Pille Raadik (65. 15-Inna Zlidnis), 6-Annika Pajupuu, 7-Katrin Loo, 8-Karina Kesvatera (69. 13-Liisi Sakala), 9-Signy Aarna, 10-Eneli Vals, 11-Margarita Žernosekova (77. 19-Cathy Pärnamets), 16-Maarija Mikiver, 17-Miina Kallas (69. 14-Liis Pello)
Varus: 1-Getter Laar, 2-Liis Emajõe, 5-Daniela Mona Lambin, 13-Liisi Sakala, 14-Liis Pello, 15-Inna Zlidnis, 18-Kethy Õunpuu, 19-Cathy Pärnamets, 20-Kristel Eier