21

02.2024

12:16

VIDEO | Eesti tunnistas tasavägises mängus India nappi paremust

Eesti naiste koondis pidas täna, 21. veebruaril Turkish Women's Cupil aasta esimese maavõistlusmängu, kui vastamisi mindi Indiaga. Tasavägises mängus, kus löödi kokku 7 väravat, tuli Eestil tunnistada vastase 4:3 paremust.

Eesti naiste koondis alustas mängu väga lubavalt, kui juba esimesel rünnakul jõudis Lisette Tammik läbi Mari Liis Lillemäe tsenderduse peaga löögile, ent katse läks üle väravaraamide. Esimese veerandtunni jooksul valitses Eesti täielikult ründetegevust ning Tammikul ja Vlada Kubassoval tekkis häid võimalusi skoori avamiseks, ent palli võrgus maanduma panna ei õnnestunud. 17. mänguminutil asus India juhtima, kui jala sai valgeks Manisha Kalyan. Eesti jätkas aga innukalt värava otsimist ning viigiseis toodi tabloole 32. minutil, kui Vlada Kubassova tsenrduse järel õnnetus Tammikul vastase kaitsjaga duellis olles pall võrku saata. Vaheajapausile mindi 1:1 viigiseisul.

Teine poolaeg algas lahtiselt, ent Eestil liialt häid rünnakumomente ei tekkinud. India jõudis seevastu 81. mänguminutiks kolmeväravalisse eduseisu: 62. minutil oli täpne Indumathi Kathiresan, 79. minutil saatis palli võrku Pyari Xaxa ning kaks minutit hiljem lõi India eest neljanda tabamuse avavärava autor Manisha. Lõpuminutitel leidis väravasoone uuesti üles ka Eesti. 88. mänguminutil oli täpne Kubassova, kes pääses löögile läbi Lillemäe täpse söödu. Normaalaja viimasel minutil lõi naiste koondise eest debüütvärava Anette Salei, kelle tabamusele tegi taaskord eeltöö Lillemäe. Paraku rohkem väravaid kohtumises ei sündinud, mistõttu tuli Eestil leppida 3:4 kaotusega.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Tänases mängus tegi naiste koondise särgis debüüdi kaks mängijat: Kirkeliis Lillemets, kes alustas mängu põhikoosseisus, ning Aleksandra Kelli, kes sekkus mängu 63. minutil.

Eesti naiste koondist ootab Türgis toimuval rahvusvahelisel turniiril ees veel kaks kohtumist, kui vastamisi minnakse Kosovo ja Hongkongiga. Kõik Eesti koondise kohtumised peetakse Gold City Sport Complex staadionil.

Turkish Women’s Cupi ajakava:

Kolmapäev, 21. veebruar kell 11.00 (kell 10.00 Eesti aja järgi) India – Eesti (4:3)
Laupäev, 24. veebruar kell 11.00 (kell 10.00 Eesti aja järgi) Kosovo – Eesti
Teisipäev, 27. veebruar kell 14.30 (kell 13.30 Eesti aja järgi) Eesti – Hongkong

Pildil kahele väravale eeltöö teinud koondise poolkaitsja Mari Liis Lillemäe. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee