27

08.2023

18:28

VIDEO | Eesti U15 koondis alistas Bosnia ja Hertsegoviina ning võitis sõprusturniiri!

Eesti noormeeste U15 koondis pani täna punkti kodusele sõprusturniirile, kui viimases mängus kohtuti Bosnia ja Hertsegoviinaga. Eesti alistas vastase seisuga 2:1 ning kindlustas sellega turniiri üldvõidu.

Eesti alustas mängu südikalt ning läks sarnaselt eelmise kohtumisega varakult juhtima, kui juba 7. minutil saatis Jako Ilves vastase värava poole teele kauni kauglöögi, mis maandus võrgus. Viis minutit hiljem oli aga seis taas viigis, kui Bosnia ja Hertsegoviina eest oli täpne Davud Aljic. Avapoolajal püsis mäng lahtisena ning häid momente tekitasid mõlemad meeskonnad, ent kumbki neid juhtväravaks vormistada ei suutnud. Niisiis mindi poolajapausile viigiseisus.

Teise poolaja alguses tõi mängu pöörde Mikk Ollisaar, kes mängis end karistusala lähistel löögile ning vormistas Eesti teise iluväravaga sinisärkidele 2:1 eduseisu. Eesti tegutses kaitses südikalt ning suurepärase mängu tegi ka väravasuul seisnud Patrick Strelnikov, mistõttu ei suutnud vastane mängu viigistada. 2:1 võiduga tõusis Eesti 6 punktiga turniiritabelis esikohale. Kuivõrd penaltiseeriale läinud mängus teenib võitja kaks ja kaotaja ühe punkti, on edasine tabeliseis järgmine: teise koha teenis täna Aserbaidžaanile kaotanud ja viis punkti kogunud Moldova, kolmandal kohal on nelja punktiga Aserbaidžaan ning neljas koht kuulub kolm punkti teeninud Bosnia ja Hertsegoviinale.

Eesti U15 koondise peatreener Ludvig Tasane rõhutas pärast võidukat mängu, et süda tunneb rõõmu just mängijate pärast. Areng käib läbi katsumuste. Oleme mängude vahel näinud vaeva, et juurde panna ja üht-teist väljakul ka realiseerus. Asjad, millega me tegelesime, paranesid iga mänguga. Ei saa öelda, et oleme mingites asjades liiga head – sinna on veel pikk tee minna –, aga areng oli meie jaoks peamine märksõna ja saime selle treeneritega kätte. Veelkord – see on mängijate pärast ja mängijad rõõmustavad, selle üle on väga hea meel," rääkis Tasane.