27

08.2023

14:31

VIDEO | Neidude U15 koondis lõpetas Balti turniiri kaotusega Leedu vastu

Neidude U15 koondis pidas täna, 27. augustil oma kolmanda ja ühtlasi viimase kohtumise Leedus toimuval Balti turniiril, kus tunnistati võõrustajariigi eakaaslastega 3:1 paremust.

Kohtumise esimesel kümnel minutil näitas kõrgemat pressingut Leedu koondis, kes värava all ka ohtlikke momente lõi. Olukordadesse sekkus mitmel korral Eesti väravasuul seisnud Kristiina Rander, jättes enda seljataguse puhtaks. Iga minutiga näitas Eesti koondis paremat mängutempoga kohanemist ning leidis endapoolseid võimalusi. 13. minutil üllatas Darja Uzjukina vastast kauglöögiga, mis paraku vaid küljevõrku lendas. Kaks minutit hiljem konksutas Uzjukina end kahest kaitsemängijast mööda ning virutas nahkkera ristnurka, viies Eesti koondise 1:0 juhtima.

22. minutil jäid eestlased ühemängijalisse vähemusse, kui Mirell Luik mängu teise kollase kaardi teenis. Eesti ei lasknud end punasest kaardist häirida, vaid tegi väljakul vajalikud korrektuurid ning mängis nagu võrdne võrdsega. Kohtumise esimesele poolajale lisati üks üleminut, mille täitumisel lõid vastased värava ning vaheajale mindi 1:1 viigiseisus.

Teise poolaja alguses said vastased kirja oma teise värava, kui Monika Sušcinskyte karistuslöögist võrku sahistas. Mängu lõppvärava vormistas Leedu koondises kaptenipaela kandnud Marta Lipnickaite, kes kauglöögist palli väravavahi selja taha saatis. Eesti parimad võimalused teisel kolmveerandtunnil tabasid latti või värava katust ning 80 minuti järel tuli tunnistada vastase 3:1 paremust.

Koondise peatreener Ljubov Maksimova sõnul oli täna tegemist turniiri parima mänguga. „Mängupilt oli hoopis teine, parandasime nädala jooksul ette tulnud eksimused ja suutsime teha hea mängu. Vähemusse jäämine oli tüdrukutele kindlasti suur väljakutse, kuid nad tulid sellega kenasti toime," ütles Maksimova.

Eesti neiude U15 koondis sai Balti turniiril kirja viigi ja kaks kaotust. 1:1 viiki lepiti Läti eakaaslastega, Fääri saarte koondisele jäädi alla tulemusega 2:5, Leedule 1:3. Olenemata tulemusest, on Maksimova turniiriga rahul. „Me ei tulnud siia ainult tulemust püüdma, tahtsime, et iga mängija tunneks end hästi, saaks palju mänguaega ning näeksime neis arengut. See oli nende jaoks esimene suur turniir, kindlasti saime siit oma õppetunnid, mida parandada nii individuaalselt kui võistkondlikult. Samas me suutsime lüüa igas mängus värava, nägime, kuidas kaitseliin kogu aeg paremaks muutus ning kokkuvõttes tajusid tüdrukud momente, mida on vaja parendada. Oleme nende üle uhked," ütles peatreener.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Balti turniir oli Eesti neidude U15 koondisele ettevalmistuseks septembri lõpus Makedoonias toimuvaks arenguturniiriks.