30

06.2023

19:12

VIDEO | Noormeeste U17 koondis viigistas Balti turniiril Lätiga

Eesti noormeeste U17 koondis jätkas Leedus toimuvat Balti turniiri viigiga, kui väravaterohkes kohtumises Läti eakaaslastega kirjutati lõpptabloole 3:3.

Kohtumise alguses oli Läti võistkond eestlastest grammi võrra üle. Vastased leidsid teravamaid sööte ning jõudsid värava alla. 8. minutil teenitud nurgalöögi järgses olukorras asus Läti ka kohtumist juhtima, kui Emils Sprukts pallile peaga vahele sai ning nahkkera maapõrkest väravavahi selja taga maandus. Eesti viigistas seisu kümme minutit hiljem, kui Patrik Kristal vastase karistusalas pikali joosti ning eestlastele penalti määrati. Palli taha asunud Kristal saatis pika hoojooksu järel nahkkera kindlalt värava alla võrku.

63. minutil tegid eestlased oma karistusala nurgas vastasele vea ning lätlased teenisid penalti. Puurilukk Miron Vetkal läks Rudolfs Klavinskise löögi tõrjumiseks aimamise peale paremale, kuid pall maandus kindlalt värava keskel võrgus. Kuus minutit hiljem suurendasid lätlased eduseisu juba kaheväravaliseks, kui Sprukts paremalt äärelt saadud tsenderduse peapuutega väravaks realiseeris.

Eestlased vähendasid väravate vahe minimaalseks 74. minutil, kui Aleksandr Lohmatovi eeltöö vasakul äärel päädis August Kamarin Wagneri väravasse löödud palliga. Viigivärav oli lähedal 86. minutil, kui Kristali löödud pall ragistas latti. Minut hiljem tegid lätlased värava ees Matthias Limbergi vastu vea ning kohtunik andis Eesti kasuks mängu kolmanda penalti. Kristal pani 11-meetri karistuslöögist pehme palli keskele ning vormistas lõppseisuks 3:3 viigitulemuse.

Koondise peatreener Marko Pärnpuu ütles pärast kohtumist, et lätlased pakkusid Eesti noormeestele väljakutsuva mängu. „Alguses jäime surve alla ja meil ei õnnestunud mängu käima saada ega kontrolli haarata. Lasime nurgalöögist ja penaltist endale värava lüüa, aga ma olen poistega väga rahul, et mängijad selle peale ei murdunud. Suutsime mängu tagasi tulla ja 1:3 kaotusseisust viigi võidelda – seda ei tasu alahinnata, ütles Pärnpuu.

Vaata mängu tipphetki siit:

U17 koondis mängib oma kolmanda Balti turniiri kohtumise pühapäeval, 2. juulil kell 11.00, kui vastamisi minnakse Soome võistkonnaga. Otsepilti on võimalik jälgida Futbolas TV vahendusel.