02

05.2023

16:55

VIDEO | U16 koondis teenis uue peatreeneri käe all kindla võidu

Eesti noormeeste U16 koondis kohtus täna, 2. mail mitteametlikus maavõistluses Lõuna-Soome eakaaslastega, kes alistati kindlalt seisuga 5:0. Võidukas kohtumine oli seejuures peatreeneri Andres Operi esimene mäng koondise eesotsas.

Eesti noormeeste U16 koondist esindas täna kummalgi poolajal erinev koosseis ning mõlemad olid seejuures resultatiivsed: avapoolajal löödi kolm ning teisel kolmveerandtunnil kaks väravat. Esimesel poolajal olid täpsed Kevin Marcus Laas, Marten-Chris Paalberg ja Karl Mägi, teisel poolajal lõi meeskonna neljanda värava Jakob Oja ning lõppseisu vormistas Eesti ründajate kõrge surve tulemusena sündinud vastase omavärav.

U16 koondise peatreener Andres Oper, kelle jaoks oli tänane kohtumine esimene koondise eesotsas, jäi nii mängu kui noormeeste esitusega rahule. Kiitus poistele: selle, mida treeneritega soovisime, viisid mängijad ellu. Meie mänguplaan töötas: lõime kiired väravad, olime pressingus agressiivsed ja hoidsime kinni sellest, milles kokku leppisime. Mängu alguses nägin veidi ärevust, aga mida aeg edasi, seda julgemaks poisid muutusid ja väravateni jõudsime loogiliste lahenduste kaudu. Võit teeb kindlasti rõõmu, aga hoiame kaks jalga maas ja töötame edasi," rääkis Oper.

Noormeeste U16 koondist ootavad tänavu ees mitmed ühised treeningud ja laagrid. Lisaks traditsioonilistele maavõistlustele Lõuna-Soomega on tänavu kavas ka kohtumised Saksimaa, Põhja-Iirimaa ning Soome eakaaslastega.