25

10.2017

19:56

Eesti U17 koondis jäi Tallinnas toimuval EM-valikturniiril täna A. Le Coq Arenal Šotimaa eakaaslastele alla 0:3. Kahe vooruga pole õnnestunud Eestil punktiarvet avada.

Šotimaa oli kohtumise alguses rünnakul aktiivsem ning avavärav löödi 16. minutil. Eesti andis palli hooletult oma trahvikastis vastasele ning sööduga leiti üles Jamie Semple, kes lõi palli kindlalt tagumisse nurka.

27. minutil oli Šotimaal ohtlik löök värava suunas, kuid meie õnneks läks Billy Gilmouri sooritus üle värava. Eesti tegi kohe vastu ohtliku kontrarünnaku, kuid löögini siiski ei jõutud.

31. minutil läks ohtlikult trahvikasti väravaautor Semple ja lõpuks pääses löögile Marc Leonard, kelle löök maandus Karl Jakob Heina käte vahel. Poolaja lõpus avanes Eestil veel üks võimalus. Karl-Erik Pukk tsenderdas palli kasti ning mänguvahend võttis rikošetist suuna väravale, kuid vastaste puurilukk Archie Mair oli selleks valmis.

Teist poolaega alustasid paremini taas külalised ning järjekordsest meiepoolsest eksimusest suutsid šotlased värava lüüa, kui palli lõi võrku Gilmour. Vaid minut hiljem oli Šotimaal võimalus oma eduseisu veelgi suurendada, kuid Hein suutis Adedapo Awokoya-Mebude soorituse tõrjuda.

52. minutil oli Eestil hea võimalus, aga Alex Matthias Tamme sooritus väravaraamide vahele ei läinud. 64. minutil avanes Šotimaal järjekordne võimalus, kuid Aidan Fitzpatricki värava poole teele saadetud pallile sai Hein käed ette. 71. minutil tegi Eesti hea kontrarünnaku ning löögile pääses vaid minut varem väljakule pääsenud Mattias Männilaan, kuid tema löök läks üle värava. Eesti ei andnud alla ja kolm minutit hiljem oli Eestil taas hea moment, kui Georgi Tunjov leidis ilusa sööduga Männilaane, kes jättis palli Krutogolovile, kuid tema poolt antud terav pall värava ette siiski võistkonnakaaslaseid ega väravaraami üles ei leidnud.

Kohtumise lõpus suutsid vastased teenida penalti, mille Dean Campbell 78. minutil kindlalt realiseeris ning šotlaste tänase kolmanda värava lõi. Kuigi Eestil avanes lisaminutitel mitmeid võimalusi auvärava löömiseks, lõppes kohtumine külaliste kasuks 3:0.

Kahe vooru järel on kuus punkti teeninud nii Šotimaa kui ka Taani. Eestil ja Andorral on veel punktiarve avamata. Viimases voorus, kus Šotimaa ja Taani heitlevad Kadriorus alagrupi võidu nimel, võõrustab Eesti A. Le Coq Arenal Andorrat. Mõlemad kohtumised algavad kell 13, eestlastele saab kaasa elada ka Soccernet.ee vahendusel.

Piletid on saadaval (sularahas) kohapeal hinnaga 3 eurot. LHV Jalgpallikaardi või Jalgpallihaigla liikmekaardi esitamisel ning 2010. aastal ja hiljem sündinutele sissepääs tasuta!