03

09.2021

21:34

VIDEO | U21 koondis jäi Pärnus alla Soomele

Eest U21 koondis võõrustas Pärnu Rannastaadionil Soome eakaaslaseid, kui EM-valiksarja esimeses kodumängus jäädi külalistele alla 0:3.

Avapoolaja esimesel 25 minutiga tekkisid paremad võimalused põhjanaabritel. Selle perioodi lõpetuseks teeniti ka väga ohtlikust kohast karistuslöök, kuid Naatan Skyttä sooritus lendas üle värava.

Soome asus mängu juhtima 29. minutil. Esmalt tsenderdasid soomlased palli paremast äärest, kuid esimese palli suutis Artur Šarnin karistusalast peaga välja lüüa. Seejärel tsenderdas Julius Tauriainen palli uuesti karistusalasse ning Anthony Olusanya lõi mänguvahendi peaga väravasse.

Eesti oli 33. minutil viigistamisele väga lähedal, kui Rocco Robert Shein suutis hea pettega üle mängida vastaste kaitsjad, kuid tema kauglöök tabas kahjuks latti.

37. minutil oli hea võimalus taas Sheinil, kelle karistuslöök läks napilt väravast mööda.

Sellele järgnes Soome hea võimalus, kuid väravavaht Mattias Sapp suutis 1 vs. 1 olukorra Oliver Antmani vastu tõrjuda.

Soome kahekordistas oma eduseisu 49. minutil, kui Sapp jäi hätta tsenderduse püüdmisega ja suunas palli õnnetult enda väravasse.

Soome lõi oma kolmanda värava 75. minutil, kui tugeva löögi esimesse posti lõi Eetu Mömmö. 79. minutil oli samal mehel hea võimalus ka soomlaste neljas lüüa, aga Sapp suutis tema löögi tõrjuda.

Mäng on järelvaadatav Soccernet.ee portaalis.

Tipphetked:

Eestil on valiksarjas kahe mängu järel punktiarve avamata. Juunikuus alustati turniiri võõrsil kaotusega Austriale.

Noortekoondise jaoks jätkub valiksari Pärnus juba teisipäeval, 7. septembril kell 19, kui meie külaliseks on Norra. Pääsmed on müügil Piletilevis. Mängust teeb otseülekande Soccernet.ee.