02

06.2024

15:09

VIDEOMEENUTUS | A. Le Coq Arena avamängus juhtpositsiooni haaranud Eesti alistus tugevale Hollandile

Täna, 23 aastat tagasi toimus Eesti meeste koondise üks mälestusväärsemaid kohtumisi, kui oma esimeses mängus A. Le Coq Arenal mindi MM-valikturniiril vastamisi Hollandiga. Lõpuvile järel tunnistasid eestlased vastase 4:2 paremust.

Arno Pijpersi juhendatud Eesti koondise eest lõi 65. minutil mängu avavärava Andres Oper, kes toimetas Marko Kristali hea eeltöö järel nahkkera kindlalt võrku. Kolm minutit hiljem viigistas seisu hilisem Hollandi koondise loots Frank de Boer. Eesti haaras 76. minutil taas juhtpositsiooni, kui resultatiivsust näitas Indrek Zelinski. Taas suutis Holland Ruud van Nistelrooy tabamusest kohtumise viigistada.

Kahel korral kaotusseisu seljatanud Hollandi koondis tegi kohtumise normaalaja viimasel minutil tugeva lõpuspurdi ning teenis eestlaste ees kaheväravalise eduseisu. Patrick Kluivert viis Hollandi juhtima ning mõned sekundid hiljem vormistas lõpptabamuse van Nistelrooy.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Eesti koosseisu kuulusid Martin Kaalma, Erko Saviauk, Andrei Stepanov, Raio Piiroja, Urmas Rooba, Martin Reim, Kert Haavistu, Jevgeni Novikov, Kristen Viikmäe, Indrek Zelinski, Marko Kristal, Taavi Rähn ja Andres Oper. See ajalooline kohtumine oli Eesti meeskonna toonase kapteni Martin Reimi sajas koondisemäng, debüüdi sai kirja vahetusest sekkunud Taavi Rähn.

Vastvalminud rahvusstaadionil jälgis 2. juuni õhtul 2001. aastal Eesti – Holland MM-valikmängu üle 9300 pealtvaataja.

Teisi Eesti koondise 1992–2016 aastal peetud kohtumiste tipphetki on võimalik vaadata EJLTV kanalilt.