10

06.2024

13:54

VIDEOMEENUTUS | Eesti teenis ajaloo esimese EM-valiksarja võõrsilvõidu Leedu vastu

Eesti ja Leedu on ajaloo jooksul pidanud kokku rohkem kui poolsada kohtumist. Ajaloolise võidu leedulaste üle teenis Eesti 1999. aasta kevadel Vilniuses, kui EM-valikmängus saadi vastase üle 2:1 võit.

Kolme tuhande inimese ees Žalgirio staadionil peetud kohtumises lõi Eesti mõlemad väravad Sergei Terehhov. Kaks aastat varem tegi Terehhov oma koondisedebüüdi just leedulaste vastu.

Eesti esimene värav sündis 48. minutil, kui Terehhov lahendas värava all paremalt äärelt saadud täpse tsenderduse ning viis eestlased juhtpositsioonile. Edu kasvas 77. minutil, kui Terehhov vastase kaitsemängijad ise üle mängis ning väravavahti kauglöögiga üllatas. Vaid paar minutit hiljem lõi Leedu küll ühe värava tagasi, kui täpsust näitas Arturas Fomenka.

Kohtumises rohkem väravaid ei löödud ning Eesti teenis 2:1 tulemusega ajaloolise võidu: kirja saadi esimene võõrsilvõit EM-valiksarjas.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Eesti koondist esindasid Mart Poom, Marek Lemsalu, Urmas Kirs, Sergei Hohlov-Simson, Erko Saviauk, Mark Švets, Sergei Terehhov, Andres Oper, Maksim Smirnov, Martin Reim ja Kristen Viikmäe. Vahetusest sekkusid Viktor Alonen, Marko Kristal ja Indrek Zelinski. Koondise peatreener oli Teitur Thordarson.

Samasse valikgruppi kuulusid lisaks Leedule veel Tšehhi, Šotimaa, Bosnia ja Hertsegoviina ning Fääri saared. Aasta varem võitis Eesti kodus Fääri saari tulemusega 5:0

Teisi Eesti koondise 1992–2016 aastal peetud kohtumisi on võimalik vaadata EJLTV kanalilt

Eesti ja Leedu lähevad vastamisi ka sel teisipäeval, 11. juunil kell 19.00, kui võõrsil kohtutakse Balti turniiri finaalis. Piletid Dariuse ja Girenase staadionil peetavale kohtumisele on müügil Kakava veebilehel hinnaga 12 eurot. Eesti koondise fännid saavad soetada pääsmed C sektorisse, ostimisel tuleb sisestada ostja e-posti aadress. Finaalmängus saab omadele kaasa elada ka ETV2 ja ERRi spordiportaali otseülekande vahendusel.

Vasakul Eesti eest kahel korral resultatiivsust näidanud Sergei Terehhov. Foto: Lembit Peegel