06.2024

13:55

VIDEOMEENUTUS | Iseseisvuse taastamise järgne Eesti jalgpallikoondis leppis Sloveenia vastu viigiga

Täna, 3. juunil möödub 32 aastat Eesti meeste koondise esimesest ametlikust maavõistlusest pärast iseseisvuse taastamist. 52 aastat väldanud sunnitud vaheaja järel võõrustas Eesti Kadrioru staadionil Sloveeniat.

Kui Eesti koondis naases pausilt, siis Sloveenia jaoks oli tegemist nende esimese ametliku kohtumisega FIFA egiidi all. Lõpuvile järel leppisid meeskonnad 1:1 viigiga. Aleksandr Puštov viis Eesti koondise 7. minutil karistuslöögist juhtima. Igor Benedejčič viigistas kohtumise 73. minutil, kui nahkkera lendas latipõrkest puurilukk Mart Poomi selja taha.

Eesti koondises debüteerisid kõik selles kohtumises osalenud 15 mängijat: Mart Poom, Meelis Lindmaa, Urmas Hepner, Igor Prins, Toomas Kallaste, Martin Reim, Indro Olumets, Tarmo Linnumäe, Risto Kallaste, Aleksandr Puštov, Urmas Kirs, Urmas Kaljend, Sergei Ratnikov, Marko Kristal ja Viktor Alonen. Koondist juhendas Uno Piir.

Teisi Eesti koondise 1992–2016 aastal peetud kohtumiste tipphetki on võimalik vaadata EJLTV kanalilt.

Esiplaanil Tarmo Linnumäe 1992. aasta maavõistlusmängus Sloveenia vastu. Foto: Lembit Peegel