03

09.2022

15:42

VIDEO│Neidude U17 koondis jäi napilt alla Poolale

Eesti neidude U17 koondis pidas täna, 3. septembril Tallinnas maavõistluse Poola eakaaslastega, kelle vastu saadi kirja napp 1:2 kaotus.

Kohtumist alustas suurema initsiatiiviga Poola, kes teenis juba avaminutil nurgalöögi ning kontroll mängu üle hoiti enda kätes. Mängu asuti 28. minutil ka juhtima, kui Roksana Jagodzinska efektse läbisöödu järel pääses löögile Julia Gutowska. Kuigi Eesti puurilukk Liisa Liimets suutis löögi esmalt tõrjuda, jäi pall värava ees lahtiseks ning Gutowska saatis selle otsustavalt võrku. Poola värava järel sai Eesti võistkond aina enam mängu sisse ning hakati looma lubavaid momente, millest üks vormistati ka viigiväravaks: 40. mänguminutil pääses tsendredama Egle-Eliise Kurg ning pall jõudis Vanessa Grutopi jalale, kes selle Poola puuriluku selja taha saatis. Poolajapausile siirduti viigiseisus.

Poola koondis valitses pea kogu teist poolaega, ent Eesti oli kaitseolukordades otsustav ning hoidis külma närvi. Korduvalt näitas meisterlikke tõrjeid ka Liimets, kes kandis kohtumises kaptenipaela. Siiski suutis Poola 70. minutil mänguseisu enda kasuks pöörata, kui esimeselt puutelt oli täpne vahetusest sekkunud Julia Henning. Rohkem väravaid kohtumises ei sündinud ning lõpuvile tähistas Poola 2:1 võitu.

Eesti ja Poola koondised lähevad taas vastamisi juba kahe päeva pärast, 5. septembril. TNTK staadionil kõlab avavile kell 11, pääsmed on saadaval Piletilevis ning otsepilti saab jälgida Jalgpall.ee vahendusel.