05

04.2023

16:18

VIDEO│Neidude U17 koondis jäi Poolale kindlalt alla

Eesti neidude U17 koondis läks täna, 5. aprillil võõrsil maavõistlusmängus vastamisi Poolaga, kelle vastu saadi kirja 0:6 kaotus. Koondised kohtuvad omavahel taas 8. aprillil.

Kevadisel valikturniiril alagrupi võitnud ja finaalturniirile pääsenud Poolal kulus Eesti kaitseluku lahti muukimiseks 18 minutit, kuniks äärelt kasti jõudnud tsenderduse saatis efektselt võrku Roksana Jagodzinska. Kaheksa minutit hiljem teenis poolakate kasuks penalti Inez Sikora ning selle realiseeris Iga Witkowska. Pooltunni täitudes sündis Eesti neidude tänase kohtumise parim võimalus, kui Liisi Karilaid lõikas edukalt vahelt vastase söödu ning jõudis ka löögile, ent pall tabas paraku latti. Vaheajapausile mindi võõrustajate kolmeväravalises eduseisus, sest 38. minutil tõstis kasti murdnud Anna Gliszczynska palli efektselt üle väravavahi.

Poola domineeris selgelt ka teist poolaega, mille jooksul jõuti sihini veel kolmel korral. 78. minutil sündinud värav läks kirja Eesti omaväravana, 85. minutil realiseeris penalti Julia Gutowska ning lõppseisu vormistas mängu viimastel minutitel Wiktoria Kuprowska.

Neidude U17 koondise peatreeneri Aleksandra Ševoldajeva sõnul peavad Eesti neiud mängudes suuremate riikidega näitama järjepidevalt oma parimat taset ning eksimusteks ruumi ei anta. Nägin mitmeid õnnestumisi, olime pärast esimest poolaega kenasti mängus sees. Kui mõnes teises mängus Poola vastu oleme tegutsenud väga kaitsest lähtuvalt, siis tänane oli sellest veidi erinev. Tänane mäng oli meile väga kasulik, kuid kahjuks tuli mõnedes momentides sisse ootamatuid eksimusi. Näen, et peaksime suutma neid olukordi lahendada ilma, et need lõppeksid vastase väravaga," võttis Ševoldajeva mängu kokku.

Eesti ja Poola neidude U17 koondised kohtuvad taas laupäeval, 8. aprillil kell 13.00. Mängijatel peaks olema üsna hea ülevaade ja tunnetus nendest kohtadest, mida me saame kontrollida ja paari päevaga järgmiseks mänguks muuta. Kindlasti vaatame tänase mängu üle ja analüüsime seda. Momendid, mida parandada, on meile teada ja oleme ka varasemalt tõestanud, et suudame kvaliteetsemalt toimetada nii palli võitmisel, säilitamisel kui mängu sidumisel," rääkis Ševoldajeva.

Kohtumise tipphetked:

Maavõistlusmängudega valmistub neidude U17 koondis maikuus toimuvaks koduseks EM-finaalturniiriks, kus osalevad lisaks Eestile ja Poolale ka Inglismaa, Prantsusmaa, Saksamaa, Hispaania, Rootsi ja Šveits. Kahe neljaliikmelise alagrupi koosseis selgub 13. aprillil toimuval loosiüritusel.