24

11.2025

12:16

Aasta viimasel 5 vs. 5 etapil lisandusid sarja võitjate sekka uued nimed

Aasta viimane 5 vs. 5 etapp peeti pühapäeval, 23. novembril Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) sisehallis, mis tõi kokku 133 harrastusjalgpallurit.  

EJLi rahvajalgpalli juhi Teet Allase sõnul võib lõppeva aasta turniire igati kordaläinuks pidada – osalejaid jagus igale etapile, võistkonnad hoidsid sportlikku joont ning ühiselt loodi positiivne ja sõbralik mänguõhkkond. „Võistkonnad tulid igal korral väljakule hea energiaga ning mängupäevad möödusid ausas ja toetavas vaimus. Tänan kõiki, kes 5 vs. 5 sarja sellise hooga edasi veavad – see on olnud tõeliselt mõnus ja liikumist väärtustav aasta,“ rääkis Allas.

Viimasel ehk viiendal etapil jooksis väljakule kaheksa mees- ja kaheksa naiskonda. Mõlemas arvestuses jagati võistkonnad kahte neljaliikmelisse alagruppi ning seejärel ootasid võistkondi ees kohamängud.

Naiste turniiril võidutses võistkond Pärnakad, kes said alagrupis kirja küll võidu kõrvale kaks viiki, kuid finaalmängus alistati teine alagrupivõitja JK KadRak United kindlalt 3:0. Võitjanaiskonnaga tuli samast alagrupist ka kolmanda koha omanik, kui FA Tartu Kalev teenis pronksikohtumises samuti 3:0 võidu JK Tallinna Kalev III üle. Esinelikule järgnesid JK Tabasalu Naisharrastajad, Saku Sporting, Läänemaa JK ja Harju JK Laagri.

Meeste turniiril näitas parimat minekut JK Poseidon Harrastajad, kes läbis alagrupi täiseduga – kolmest mängust kolm võitu ning väravate vahe oli 12:4. Teises alagrupis võidutses FC Puhkus Mehhikos, kes kahe võidu kõrvale kirjutas ka ühe viigi. Finaalmäng kujunes väravaterohkeks, kui Poseidon alistas Puhkus Mehhikos võistkonna tulemusega 5:1. Kolmanda koha mäng FC Titans ja Flora Lapsevanemad vahel lõppes 2:2 viigiga ning penaltiseerias napsas Flora vastase ees 3:2 skooriga viimase pjedestaalikoha. Neile järgnesid Saue JK United, Mastermind FC, Best-Estonia ja Viimsi Vikat.

Turniiri toetasid A. Le Coq, Corny ja Sportland.

Sel aastal mängiti 5 vs. 5 sarjas viis etappi ning igal korral jõudis esikohale uus võistkond – nii viis naiste turniiril võitjaau koju Tallinna Aurora Futsal, FC Nõmme United, Läänemaa JK, Keila JK ning Pärnakad. Meeste arvestuses viis võidu koju FC Titans, Viimsi Vikar, Saue JK, Mastermind FC ning JK Poseidon Harrastajad.

Pildil meeste turniiril võidutsenud JK Poseidon Harrastajad. Foto: Anna Andreas

Peatoetaja

  • LHV

Suurtoetajad

  • Nike
  • A. Le Coq
  • Rimi
  • VivatBet

Toetajad

  • ABC Motors
  • Ramirent
  • FIFAA
  • Taisto
  • MyFitness
  • Krausberg
  • Spordihooldus
  • Eskaro
  • Corny
  • Ferroline Group
  • Euronics
  • Sportland

Turvapartner

  • ProSecurity Partner

Meediapartnerid

  • ERR
  • Õhtuleht
  • Soccernet
  • JALKA
  • MIND Media

Partnerid

  • UEFA
  • FIFA
  • Kultuuriministeerium
  • Tallinn
  • EOK
  • Integratsioon
  • CSCF

Sotsiaalpartnerid

  • SPIN
  • SOS Lasteküla