04

12.2023

14:29

Aasta viimasel Rimi Koolijalkal osales üle 280 noore

Möödunud nädala lõpus, 30. novembrist 1. detsembrini peeti Eesti Jalgpalli Liidu sisehallis aasta viimane Rimi Koolijalka jalgpalliturniir, millest sai osa 284 4.–6. klassi noort.

Neidude arvestuses osales 55 mängijat viiest koolist. Mängiti üheringiline turniir, kus kõige kindlamat minekut näitasid Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi ja Tallinna 21. Kooli tüdrukud. Esikoha heitluses sai otsustavaks nende kahe omavaheline mäng, mille Lilleküla esindus võitis minimaalselt 1:0. Kolmanda koha pärast heitlesid Tallinna Inglise Kolledž ja Tallinna Nõmme Põhikool ning omavahelises mängus saadud 2:1 võit tõi pronksised medalid Inglise Kolledži tüdrukute kaela. Nõmme tüdrukud leppisid neljanda kohaga ja turniiril sai viienda koha Tallinna Arte Gümnaasium.

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi õpetaja Pirgit Purju sõnul peegeldus osalistelt ainult positiivne tagasiside. „Võitjana tundus meile kõik super – kõik sujus ja tüdrukute silmad särasid. Selles vanuses ei ole oluline, mis turniir või võistlus on, iga spordiala annab suure kogemuse. Õpetajana on mul kindlasti vedanud ka õpilastega, kes taoliste üritustega kaasa tulevad,“ ütles Purju.

Purju lisas, et tulevastele turniiridele ootaks ta suuremat osavõttu. „Selles vanusegrupis turniir tüdrukute arvestuses väga populaarne polnud, kuid tulevikuks ehk julgustada rohkem tüdrukuid osalema ja selgitada, et sellistel turniiridel ei pea osalema ainult trennitüdrukud,“ rääkis ta.

Noormeeste turniiril võtsid mõõtu 21 kooli esindajad. 229 mängijaga turniiril alustasid võistkonnad võistlemist viies alagrupis, kust pääsesid finaali kõigi gruppide võitjad. Neljapäeval peetud finaalturniir kujunes tasavägiseks ning kolme kooli esindused kogusid sama arvu punkte. Paremusjärjestuse määramisel said otsustavaks omavahelised mängud ja väravate vahe. Kuldsed medalid said kaela Tallinna Õismäe Vene Lütseumi poisid, teise koha teenis Tallinna Humanitaargümnaasium ja kolmandana lõpetas Tallinna Kristiine Gümnaasium. Finaalis osalesid veel Tallinna Pae Gümnaasiumi ja Haabersti Vene Gümnaasiumi poisid.

Tallinna Õismäe Vene Lütseumi kehalise kasvatuse õpetaja Sergei Tanaga sõnul võtsid poisid turniirist viimast. „Poisid olid tublid ja mängisid väga emotsionaalselt. Kehalise kasvatuse õpetajana on minu roll seesugustel turniiridel väiksem kui jalgpalliklubide treenerite oma, kuid loomulikult on hea meel, et ühise koostöö tulemusena suutsime end proovile panna, hästi võistelda ning lisaks veel võitjana väljuda. Kindlasti aitas keskendumisele ja eesmärgi täitmisele kaasa turniiri kompaktsus ja organiseeritus,“ rääkis Tanaga.

Tallinna koolide 2023. aasta meistrivõistlustele jalgpallis tõmmati turniiriga joon alla. Novembrikuu jooksul peetud kõigi vanuseastmete turniirides osales kokku 1728 õpilast 54 Tallinna koolist.

Võistlused toimusid koostöös Tallinna Haridusameti ja Tallinna Huvikeskusega "Kullo". Turniiri toetasid Rimi Eesti, Sportland Eesti ja Corny.