10.2021

15:34

Coolbet rahvaliigas selgusid veerandfinaalide paarid

Coolbet rahvaliiga A- ja B-tasandil on konkurentsi jäänud kaheksa meeskonda ning loosimisel selgusid, kes hakkavad omavahel edasipääsu nimel heitlema.

A-tasandil heitlevad võidu nimel kaheksa põnevat võistkonda. Esimeses vastasseisus kohtuvad FC Pelgu City – FC Kohvile. Pelgu City meeskonnal õnnestus oma alagrupist edasi pääseda kolmandana ning kaheksandikfinaalis alistati Kena Jalgpalliklubi, kui 2:0 võidu tõid Georg-Eric Kuruse ja Ragnar Metsala tabamused. FC Kohvile suutis oma alagrupis kirja saada teise koha ja esimeses väljalangemisringis võeti 4:2 võit JK Elva Seikluspargi üle.

Teises paaris on vastamisi FC Tamper – FCP Pärnu. Mõlemad meeskonnad saavutasid oma alagruppides teise koha. Tamper sai kaheksandikfinaalis keerulise vastase, kui kohtuti 2019. aastal finaali võitnud FC Lebo Ülesanne meeskonnaga. Tamper jäi esimese poolajaga 0:3 kaotusseisu, kuid teisel poolajal vedasid Eric Jakobsoni kolm tabamust meeskonna viigini ja penaltiseerias õnnestus kirja saada 5:3 võit. FCP Pärnu näitas kaheksandikfinaalis suurepärast minekut, kui Annelinna Ajaxi meeskond alistati lausa 7:1.

Kaheksandikfinaalis möödunud aasta võitja JK Pärnu Sadama välja lülitanud FC TRT77/RA BBQ võõrustab uues ringis FC Taritut. TRT77/RA BBQ pidas Pärnu Sadamaga maha ülipõneva kohtumise, kui meeskonnale tõi üleminutite väravast 3:2 võidu Karl Koort. FC Taritul jäi selja taha samuti tasavägine kaheksandikfinaal, kui 2:2 lõppenud lisaaja järel alistati penaltiseerias 3:0 AFC Eyjafjallajökull.

Poolfinaali pääsejat hakkavad omavahel välja selgitama ka SJK AAMERAAS ja Kohtla-Nõmme. Kummalgi meeskonnal kaheksandikfinaalis probleeme ei tekkinud. AAMERAAS alistas 6:2 JK Saare Latte ja Kohtla-Nõmme oli 5:0 üle FC Viru Energyst.

Coolbet rahvaliiga A-tasandi 1/4-finaalpaarid:

FC Pelgu City – FC Kohvile
FC Tamper – FCP Pärnu
FC TRT77/BBQ – FC Taritu
SJK AAMERAAS - Kohtla-Nõmme

B-tasandil on võistlustules samuti veel kaheksa meeskonda, kes jätkavad oma teekonda veerandfinaalides. Omavahel hakkavad heitlema FC Gegenpress/Fit360.ee ja FC Auna Ehitus. Gegenpress/Fit360.ee teenis oma alagrupis esikoha ja jätkas head hoogu ka kaheksandikfinaalis, kus alistati 3:0 JK Tallinna Arsenal. Auna Ehitus pääses sõelmängudele tänu alagrupis teenitud teisele kohale ning 1/8-finaalis alistati põnevas kohtumises möödunud aasta finalist FC Mulgi 2:1.

GSE meeskond võõrustab veerandfinaalis FC Peipsi Unitedit. Mõlemad võistkonnad teenisid oma alagrupis esikoha. Kaheksandikfinaalist õnnestus GSE-l edasi pääseda tänu penaltiseerias kirja saadud 3:2 võidule. Peipsi meeskond alistas 1/8-finaalis kindlalt 5:1 Rapla JK Atli.

Alagrupiturniiri kaotuseta läbinud FC EstHam United kohtub veerandfinaalis JSK Fööniksiga. Mõlemad meeskonnad kostitasid kaheksandikfinaalis vastaseid väravatega. EstHam United alistas FC Wandering Wizardi 8:0 ja Fööniks teenis 5:2 võidu FC Kostivere üle.

Viimases veerandfinaalis on vastamisi JK Vatla ja Saue JK United. Alagrupist pääsesid mõlemad võistkonnad edasi teise kohaga, ning kaheksandikfinaalides peeti põnevaid kohtumisi. Saue suutis küll FC Bayermi vastu kahe väravaga juhtima minna, kuid vastastel õnnestus seis viigistada ning võitja välja selgitamiseks tuli appi võtta penaltiseeria. Seal saatis edu Sauet, kui kirja saadi 3:0 võit. Vatlal jäi selja taha väravaterohke mäng Tartu Taaraga. Kohtumises, kus kordamööda löödi väravaid, läks Vatla juhtima juba avaminutil ja lasi vastased minimaalselt ühe värava kaugusele. Lõpuvile kõlades olid tablool nende 7:4 võidunumbrid.

Coolbet rahvaliiga B-tasandi 1/4-finaalpaarid:

FC Gegenpress/Fit360.ee – FC Auna Ehitus
GSE – FC Peipsi United
FC Estham United – JSK Fööniks
JK Vatla – Saue JK United

Nii A- kui ka B-tasandil peavad veerandfinaalid olema mängitud hiljemalt 31. oktoobriks. Finaalipäev, kus peetakse nii A-tasandi, B-tasandi kui ka naiste rahvaliiga finaal, toimub 13. novembril Sportland Arenal.

Pildil: Möödunud aastal tuli rahvaliiga A-tasandi võitjaks Pärnu Sadam. Foto: Jana Pipar/jalgpall.ee