31

08.2018

20:13

Eesti – Soome legendide lahing lõppes 2:2 viigiga

Eesti legendide meeskond võõrustas täna A. Le Coq Arenal Soome võistkonda. Enam kui pooleteise tuhande pealtvaataja ees lõppes vaatemänguline kohtumine 2:2 viigiga.

Esimesena nõelasid külalised, kes asusid matši Paulus Roiha 8. minuti väravast juhtima.

Väljakuperemeestel õnnestus avapoolaja keskel teenida penalti, mille suutis 21. minutil realiseerida Argo Arbeiter. Väravavaht Olli Huttunen sai küll käe vahele, kuid Arbeiteri lööki tal tõrjuda ei õnnestunud.

Avapoolajal rohkem väravaid ei löödud ning vaheajale mindi 1:1 viigiseisus.

Teist poolaega alustas Soome hästi ning ohustas korduvalt teiseks poolajaks väljakule sekkunud Sergei Pareiko väravat. Pärast trahvikasti lähistel teenitud karistuslööki mängisid soomlased selle kavala kombinatsiooniga 55. minutil lahti ning tabasid peaga löögiga posti. Esimesena reageeriti ka tagasi põrkunud pallile, kui mõne meetri pealt lükkas mänguvahendi segamatult väravasse Kari Rissanen.

Eestil oli taaskord vastus olemas. 57. minutil andis Sergei Terehhov paremalt äärelt täpse tsenderduse, mille suunas oskuslikult peaga väravasse Ingemar Teever.

Põneva kohtumise lõpp enam väravaid siiski ei pakkunud. Kuigi esialgu plaaniti viigilise tulemuse korral lüüa penalteid, otsustasid meeskonna mängu viigiga lõpetada.

Koosseisud*:
Eesti: Mart Poom, Teet Allas, Andrei Stepanov, Raio Piiroja, Karl Palatu, Marko Kristal, Martin Reim, Joel Lindpere, Sergei Terehhov, Tiit Kõmper, Andres Oper.
Vahetuses: Sergei Pareiko, Andrei Borissov, Mati Pari, Jevgeni Novikov, Liivo Leetma, Hans Näks, Ingemar Teever, Alo Bärengrub, Tihhon Šišov, Sergei Hohlov-Simson, Argo Arbeiter, Aivar Anniste, Igor Prins, Aleksander Saharov, Kristen Viikmäe.
Treenerid: Tarmo Rüütli, Marek Lemsalu
Arst: Gunnar Männik
Füsioterapeut: Tõnu Allpere

Soome: Olli Huttunen, Ville Nylund, Janne Saarinen, Markku Kanerva, Kari Rissanen, Tommi Grönlund, Rami Rantanen, Sebastian Sorsa, Tommi Kautonen, Jari Litmanen, Paulus Roiha.
Vahetuses: Kari Laukkanen, Jussi Nuorela, Marko Tuomela, Toni Kallio, Aki Riihilahti, Janne Lindberg, Petri Helin, Tommi Paavola, Harri Ylönen.
Treener: Jari-Pekka Keurulainen

Kohtunik: Jüri Saar
Abikohtunikud: Are Habicht, Uno Tutk