20

06.2025

13:30

Euronicsi jalgpallilaagrid tõid juunikuus kokku ligi 200 tüdrukut

Sel nädalal, 16.–19. juunini toimusid kuues Eesti paigas Euronicsi jalgpallilaagrid tüdrukutele, kus osales kokku 192 jalgpallihuvilist.

Laagrid toimusid koostöös kohalike jalgpalliklubidega: Viimsi MRJK, Tartu JK Tammeka, FC Kuressaare, JK Tabasalu, Pärnu JK Poseidon ja Paide Linnameeskond.

Eesti Jalgpalli Liidu tüdrukute harrastusjalgpalli projektijuht ja laagrite eestvedaja Kethy Õunpuu sõnul möödus esimene laagrinädal positiivselt. „Kõik kuus laagrit olid täis rõõmsaid, avatud ja tegutsemistahtelisi tüdrukuid. Tegevused olid kaasahaaravad ja treenerid panustasid suure pühendumusega, luues keskkonna, kus iga laps tundis end märgatuna ja kaasatuna,“ rääkis ta.

Õunpuu lisas, et väga rõõmustav oli näha, kui palju tüdrukuid, kes pole varem jalgpalliga kokku puutunud, leidis tee laagritesse. „Samas oli suur heameel kohata ka mitmeid osalejaid, kes olid laagrites juba eelmisel suvel – nende silmist oli näha, et jalgpallipisik on neile külge jäänud ja nad soovivad edasi tegutseda. Sellised hetked annavad palju indu kogu tiimile!“

Laagrite eesmärk on pakkuda meeleolukat jalgpallikogemust eelkõige neile tüdrukutele, kelle kokkupuude spordialaga on seni olnud tagasihoidlik. Igas laagris ootasid osalejaid mitmekesised sportlikud tegevused ja väljasõidud. Külastati näiteks Asva Viikingiküla, Eesti Vabaõhumuuseumi, Wittensteini Tegevusmuuseumi, Jõulumäe Tervisespordikeskust, Tartu Seiklusparki ning MUUUV Viimsi seiklusmaad ja kuulsaali.

Lisaks oli laagrilistel võimalus kohtuda Eesti naiste koondise mängijatega. Koondislastest külastasid laagreid Liisa Liimets, Katarina Elisabeth Käpa, Anette Salei, Kristina Teern, Helina Tarkmeel, Eva-Maria Niit, Katriin Saulus, Annegret Kala, Loviise Männiste, Kirkeliis Lillemets, Nicole Kelli, Kelly Rosen ning koondise peatreener Aleksandra Ševoldajeva.

Teine laagrite vahetus toimub 4.–7. augustini Kohilas, Tallinnas, Elvas, Sauel ja Sakus. Täpsem info laagrite kohta ja registreerimisvõimalused on leitavad Eesti Jalgpalli Liidu kodulehelt.

Pildil Tabasalu laagris osalenud noored. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Peatoetaja

  • LHV

Suurtoetajad

  • Nike
  • A. Le Coq
  • Rimi
  • VivatBet

Toetajad

  • ABC Motors
  • Ramirent
  • FIFAA
  • Taisto
  • MyFitness
  • Krausberg
  • Spordihooldus
  • Eskaro
  • Corny
  • Ferroline Group
  • Euronics
  • Sportland

Turvapartner

  • ProSecurity Partner

Meediapartnerid

  • ERR
  • Õhtuleht
  • Soccernet
  • JALKA
  • MIND Media

Partnerid

  • UEFA
  • FIFA
  • Kultuuriministeerium
  • Tallinn
  • EOK
  • Integratsioon
  • CSCF

Sotsiaalpartnerid

  • SPIN
  • SOS Lasteküla