20

09.2013

14:06

Gustav Adolfi Gümnaasium ja Reaalkool tähistas spordijuubelit jalgpalliga

Tähistamaks Gustav Adolfi Gümnaasiumi Spordiringi sajandat aastapäeva mängiti Tallinna Reaalkooliga sõpruskohtumine jalgpallis, mille võõrustajad võitsid 2:1.

Gustav Adolfi Gümnaasiumi Spordiring asutati 1913. aastal ja seda tähtpäeva peetakse ka organiseeritud sporditegevuse alguseks Eestis. 2013. aastal möödub sellest tähelepanuväärsest sündmusest 100 aastat ning käimasoleval õppeaastal toimub Eesti vanimas koolis arvukalt sündmusi, millega väärtustatakse sporti, tervislikke eluviise ja elurõõmu. Nii mängitigi Snelli staadionil ajalooline jalgpallikohtumine Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Tallinna Reaalkooli vahel.

Gustav Adolfi Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Martin Salong ütles portaalile jalgpall.ee, et kui korvpallis võetakse omavahel mõõtu juba mitu aastat, siis jalgpallimurul kohtuti esmakordselt. „Mõtlesime, et miks mitte tähistada ajaloolist sündmust seekord jalgpalliga,“ märkis ta.

Salongi sõnul on koolil jalgpallis tugevad traditsioonid, sest eelmisel aastal tuldi põhikoolide osas Tallinna meistriks ja gümnaasiumi poisid on ka viimastel aastatel olnud pidevalt esikolmikus.

Võisteldi 2x10-minutiliste poolaegadega. Alustasid põhikooli noormeeste, siis mängisid neiud ja lõpetasid gümnaasiumi noormeeste koondised.

Gustav Adolfi Gümnaasium võitis kohtumise seisuga 2:1. Kõik kolm väravat lõid võõrustajad. Kohtunikena tegutsesid Tomi ja Anni Rahula. Vaheajal esines trikijalgpallur Eno Lints.

„Kui põhikooli poiste vaheline seis jäi väravateta viiki, siis mida edasi, sest ägedamaks mäng läks. Gümnaasiumi osas oli juba väga tuline heitlus,“ rääkis Salong.

Kuigi mäng oli põnev ja tasavägine jääb kohtumine hetkel viimaseks. „Võib-olla kümne aasta pärast, kui tähistame spordiringi 110 juubelit,“ märkis Salong.

Sündmused algasid kahe vana kooli tervitusmiitinguga Vabaduse väljakul, kust suunduti kahe kooli ühise rongkäiguga ühendpuhkpilliorkestri saatel üle Toompea Snelli staadionile.