24

05.2024

15:06

Harjumaa koolidevahelised jalgpalliturniirid pakkusid võistlusrõõmu enam kui 100 noorele

Sel nädalal, 21. ja 23. mail toimusid Harjumaa 1.–6. klasside õpilastele Rimi Koolijalka turniriid, kus osales kokku 128 noort maakonna üheksast erinevast koolist.

Teisipäeval, 21. mail võistlesid Tallinnas Nike Arenal ja EJL jalgpallihallis 89 4.–6. klassi noort. Võistkondi oli kokku 10, kes jagati kahte viieliikmelisse alagruppi. Alagrupikohtumistele järgnesid kohamängud.

Finaali jõudsid mõlema alagrupi teise koha võistkonnad Loo Keskkool ja Peetri Lasteaed-Põhikool. Tasavägise mängu normaalaeg lõppes 1:1 viigiga, järgnenud penaltiseerias näitas paremat minekut Loo esindus, kes teenis endale turniiri üldvõidu. Kolmanda koha mängus alistas Kuusalu Keskkooli võistkond 3:0 Raasiku Kooli esinduse. Veel osalesid turniiril Tabasalu Kooli, Jüri Gümnaasiumi (2 võistkonda), Maardu Gümnaasiumi, Kose Gümnaasiumi ja Harkujärve Põhikooli võistkond.

Kaks päeva hiljem, 23. mail võtsid Tallinnas Nike Arenal omavahel mõõtu 1.–3. klassi õpilased. Väljakule jooksis ühtekokku 39 noort.

Viie võistkonna konkurentsis teenis esikoha Jüri Gümnaasium, kes kogus neljast mängust kolm võitu.  Ainuke punktikaotus tuli meeskonnal vastu võtta päeva viimases kohtumises, kus Harkujärve Põhikooliga lepiti 3:3 viiki. Teise ja kolmanda koha vahel käis tihe rebimine: lõpuks lahutas meeskondi vaid üks punkt. Teisele kohale platseerus Maardu Gümnaasiumi esindus, kes kogus seitse silma, Peetri Lasteaed-Põhikool oli kuue punktiga kolmas. Esikolmikule järgnesid Harkujärve Põhikool ja Kose Gümnaasium.

Kõigi Rimi Koolijalka turniiride tulemused ja pildigaleriid on leitavad veebilehel jalgpallkooli.ee.

Koolijalgpalli turniire toetavad Rimi, Corny ja Sportland.

Pildil vanemas vanuseastmes võidutsenud Loo Keskkooli esindus. Foto: Eesti Jalgpalli Liit