04

04.2023

22:03

Koolidevahelistel jalgpalliturniiridel on osalenud üle 150 tüdruku

Alates sellest õppeaastast toimuvad Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) eestvedamisel 1.–6. klasside õpilastele üle Eesti Rimi koolijalka turniirid, millest on praeguseks osa võtnud 155 tüdrukut.

EJL sõlmis möödunud aastal koostöö Eesti Koolispordi Liidu, Tallinna Haridusameti ja Rimiga, mille ühe osana toimuvad alates käesolevast õppeaastast 1.3. ja 4.6. klasside õpilastele üle Eesti Rimi koolijalka turniirid. Turniiride eesmärk on pakkuda jalgpalli abil lastele liikumisrõõmu ning parimaid tingimusi spordialaga tutvumiseks. Koolijalka turniirid on oluline osa ka maikuus Eestis toimuvast neidude U17 EM-finaalturniiri pärandist, mille üks peamisi suundi on naisharrastajate arvu kasvatamine.

Sel aastal on toimunud neli koolidevahelist Rimi koolijalka saalijalgpalli turniiri, kus osales kokku 155 tüdrukut ja 17 võistkonda.

Esimene koolidevaheline tüdrukute turniir peeti 18. jaanuaril Elva Spordihoones, kus osales 24 tüdrukut kolmest koolist. Esikoha teenis Rõngu Keskkool, hõbe ja pronks kuulusid Elva Gümnaasiumi tüdrukutele.

24. jaanuaril toimus Õismäe Sportmängude hallis turniir Tallinna koolide 4.-6. klasside tüdrukutele, kus võttis mõõtu 62 tüdrukut seitsmest koolist. Esikoha võitlesid endale Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium tüdrukud, teise koha sai Ehte Humanitaargümnaasium ja kolmandaks tuli Tallinna 21. Kool. Veel osalesid Gustav Adolfi Gümnaasium, Merivälja Kool, Haabersti Vene Gümnaasium ja Emili Kool.

Kolmas turniir peeti 8. veebruaril Põlvas Mesikäpa Hallis, kus osales 31 tüdrukut neljast koolist. Tüdrukute seas kogus enim punkte Kanepi Gümnaasium, teise koha sai Põlva Kool ja kolmanda koha Krootuse Põhikool.

Neljas turniir peeti 17. märtsil Raplas Sadolini Spordihoones, kus osales 38 tüdrukut viiest koolist. Esikoha teenisid Rapla Vesiroosi Kooli tüdrukud, teise koha teenis Kohila Gümnaasium ja kolmas oli Kaiu Põhikool. Neile järgnesid Valtu Põhikool ja Kehtna Põhikool.

Käimasoleval aastal on toimumas veel mitmeid Rimi koolijalka turniire, mille ajakava on leitav veebilehelt jalgpallkooli.ee. Nimekirja Eesti klubidest, kes ootavad uusi tüdrukuid jalgpallitrennidesse, leiab jalgpalliliidu kodulehelt.

Rimi koolijalka turniire toetavad Rimi, Corny, Sportland ja Nike.