18

03.2019

11:13

Läänemaa osavusfestivali esikohad Haapsalu Linna Algkoolile

Haapsalus Wiedemanni Spordihoones toimunud Läänemaa Rimi jalgpalli osavusfestivalist võttis osa 56 last kuuest maakonna koolist. Kokku osales üheksa võistkonda palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses.

Nooremas vanusegrupis, 1.-3. klasside arvestuses tuli esimesele kohale Haapsalu Linna Algkooli I võistkond 16 punktiga. Teise koha sai Haapsalu Linna Algkool II 11 punktiga, kolmanda koha teenis Martna Põhikool 9 punktiga, neljandaks jäi Noarootsi Kool 8 punktiga ja viiendaks tuli Vormsi Lasteaed-Algkooli esindus 4 punktiga.

Vanemas vanuserühmas, 4.-5. klasside arvestuses võttis täiseduga üldvõidu samuti Haapsalu Linna Algkooli I võistkond, kes teenis kokku 15 punkti. Teisele kohale tuli sama kooli teine võistkond, kogudes 8 punkti. Kolmas ja neljas koht kuulusid vastavalt Haapsalu Põhikoolile 6 punkti ning Taebla Koolile 4 punktiga.

Märtsis peetakse piirkondlikud etapid veel Saaremaal, Valgamaal, Lääne-Virumaal, Tallinnas, Harjumaal ja Viljandimaal. Eelvõistlustele saab registreerida ja infot leiab „Jalgpall kooli” kodulehelt. Maakondlike võistluste ajakava ja osalejad leiab siit.

4.-5. klasside finaalvõistlus, kuhu pääsevad iga maakonna ja Tallinna võistluse kaks paremat kooli, peetakse 4. aprillil Tallinnas Kalevi Spordihallis.

Rimi jalgpalli osavusfestivale aitavad läbi viia Eesti Koolispordi Liit, Sportland, Sante, ABC Motors ja kohalikud spordiliidud.