17

10.2022

14:52

Naiste rahvaliiga A-tasandi võitjaks tuli Levadia

Nädalavahetusel jõudis lõpule naiste rahvaliiga A-tasandi hooaeg, kui põnevas finaalis tuli võitjaks FC Levadia Naised, alistades JK Tallinna Kalev III.

Levadia asus kohtumist kiirelt juhtima, kui Astrid Erik tegi neljandal minutil skoori. Sabina Ahmedova tõi 14. minutil tabloole taas viigiseisu, ent üsna kiirelt taastas Anna Kulieva Levadia eduseisu ja viis nad vaheajapausile minimaalse paremusega. Üsna teise poolaja alguses sai jala valgeks aastaid Kalevi ridades Meistriliigas mänginud Kätlin Hein ning viigistas mänguseisu 2:2.

Normaalajal rohkem kumbki naiskond väravani ei jõudnud ning see tähendas, et võitja välja selgitamiseks võeti appi penaltiseeria. Seal näitas teravamat jalga Levadia Naised, realiseerides kolm lööki Kalevi kahe vastu.

Kolmanda koha teenis kaks aastat tagasi võitjaks kroonitud Viimsi MRJK, kes alistas otsustavas mängus JK Vändra Vapruse. B-tasandil tuli esikohale Kohila Püsivus, edestades finaalis Lootose Vuttide naiskonda.

Kokku osales tänavu naiste rahvaliiga A-tasandil 8 võistkonda ja 171 mängijat ning B-tasandist võttis osa 10 võistkonda ja 191 mängijat.