18

10.2024

15:57

Nelja maakonna noored võtsid mõõtu koolidevahelistel Rimi jalgpalliturniiridel

Oktoobris on Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) korraldatavad Rimi Koolijalka jalgpalliturniirid hooga käima läinud. Kuu esimeses pooles on palliplatsile jooksnud nelja maakonna noored.

Tartumaa – 8. oktoober, Elva Nike Arena

EJL ja Tartumaa Spordiliiduga koostöös toimunud turniiril osales 81 4.–6. klassi poissi maakonna üheksast koolist. Põneva heitluse järel teenis turniiril esikoha Elva Gümnaasium I, kelle järel astusid pjedestaalile Ülenurme Gümnaasiumi ja Kõrveküla Põhikooli noormehed. Lisaks said mängupäevast osa Tõrvandi Kool, Nõo Põhikool ja Juhan Liivi nim Alatskivi Kool võistkonnad.

Hiiumaa – 9. oktoober, Kärdla kunstmuru

Koostöös Hiiumaa Spordikooliga korraldatud turniiril osales kokku 107 poissi ja 14 tüdrukut. Kolmes vanuseklassis oli esindatud 12 võistkonda. Oma esindused panid välja Kärdla Kool, Käina Kool, Emmaste Põhikool, Palade Põhikool ja Lauka Põhikool.

Lääne-Virumaa – 10. oktoober, Vinni-Pajusti muruväljak

Vinni-Pajusti muruväljakul panid palli mängu maakonna viie kooli 1.–3. klassi ja 4.–6. klassi noored. Nooremas vanuseastmes mängisid osalenud kolm võistkonda omavahel korra läbi ning esikoha teenis täiseduga Rakvere Reaalkooli II esindus. Teisele kohale platseerus sama kooli teine võistkond ning kolmandana lõpetas Vinni-Pajusti Gümnaasium.

Vanemad võistlejad olid jagatud kahte neljaliikmelisse alagruppi ning alagrupikohtumistele järgnesid kohamängud. Üldvõit läks Rakvere Reaalkooli 5. klassile, kes läbis alagrupi puhaste paberitega, teenis poolfinaalis 5:1 võidu ning alistas finaalis penaltiseeria järel Vinni-Pajusti Gümnaasiumi võistkonna. Viimase esikolmikukoha teenis Väike-Maarja Gümnaasium. Järgnesid Rakvere Reaalkooli 6A ning 6B klassi õpilased, Aseri Kool, Laekvere Kool ja Rakvere Reaalkooli 4. klass.

Läänemaa – 18. oktoober, Uuemõisa jalgpallihall

Läänemaal toimus turniir nii 1.–3. klassi poiste kui tüdrukute arvestuses: kokku võistles 46 poissi ja 23 tüdrukut. Võistlustules oli 10 võistkonda maakonna viiest koolist. Nii poiste kui neidude arvestuses noppis esikoha Haapsalu Linna Algkooli esindus. Neile pakkusid kõva lahingu Risti Põhikooli, Oru Kooli, Uuemõisa Lasteaed-Algkooli ja Taebla Kooli võistkonnad.

Kõigi Rimi Koolijalka turniiride tulemused ja pildigaleriid on leitavad veebilehel jalgpallkooli.ee. Koolijalkat toetavad Rimi Eesti, Sportland Eesti ja Corny.

Pildil Tartumaa Rimi koolijalkal võidutsenud Elva Gümnaasium I esindus. Foto: Eesti Jalgpalli Liit