06.2024

15:50

Õppeaasta viimane Koolijalka turniir tõi Pärnumaal kokku pea 100 noort

Teisipäeval, 4. juunil toimus Pärnus Mai kunstmuruväljakul õppeaasta viimane Rimi Koolijalka jalgpalliturniir, millest võttis osa 64 poissi ja 32 tüdrukut seitsmest Pärnumaa koolist.

Eesti Jalgpalli Liidu ja Pärnu Spordiliidu koostöös toimunud turniiril osalesid 1.–3. klasside poisid ning 1.–5. klasside tüdrukud

Tüdrukutest näitas parimat minekut Pärnu Ülejõe Põhikooli esindus, kes läbis võistluse puhaste paberitega: kolmest mängust teeniti kolm võitu ning enda seljatagune hoiti puhtana. Teise koha teenis Mai Kool, kes sai kirja võidu ja viigi. Samapalju punkte (4) teenis ka Paikuse Kool, kuid pjedestaalikohtade jagamisel sai omavahelise viigitulemuse järel otsustavaks võistkondade löödud ja sisselastud väravate vahe. Neljandana lõpetas võistluse Vändra Gümnaasiumi esindus.

Poiste turniiril osales kokku kaheksa võistkonda, kes olid jagatud kahte neljaliikmelisse alagruppi. Alagrupikohtumistele järgnesid poolfinaalid ning kohamängud. Turniiri üldvõidu teenis Paikuse Kool, kes oli võidukas kõigis kohtumistes: võistkond oli oma alagrupis parim, poolfinaalis alistati Vändra Gümnaasiumi esindus ning finaalkohtumises saadi 4:1 jagu Pärnu Raeküla Koolist. Kolmanda koha mängus alistas Pärnu Ülejõe Põhikool Vändra tulemusega 3:2.

Kõigi Rimi Koolijalka turniiride tulemused ja pildigaleriid on leitavad veebilehel jalgpallkooli.ee.

Rimi Koolijalka turniiride toimumist toetasid Rimi Eesti, Corny ja Sportland Eesti.

Pärnumaa poiste esikolmik. Foto: Ene Saagpakk