27

05.2024

14:06

Põlvamaa õpilased võistlesid koolidevahelisel Rimi jalgpalliturniiril

Kolmapäeval, 22. mail mängiti Põlva Lootospargis maakonna koolide 1.–3. ja 4.–6. klasside jalgpalli meistrivõistlused, kus osales 135 noort.

Eesti Jalgpalli Liidu, Põlva Maakonna Spordiliidu ja Jalgpalliklubi Lootose koostöös toimunud turniiril võisteldi mõlemas vanuseastmes nii poiste kui tüdrukute arvestuses. Jalgpalliväljakule jooksis kokku 57 tüdrukut ja 78 poissi.

Nooremas vanuseastmes võistles kolm tüdrukute võistkonda, kus omavahel mängiti kaks korda läbi. Esikoha teenis Põlva Kool, kes läbis võistlused puhaste paberitega: vastastele löödi kokku 23 väravat, enda seljatagune hoiti aga puhtana. Teisele kohale tuli Kanepi Gümnaasium ning kolmandale Räpina Ühisgümnaasium.

Poistest oli viie võistkonna konkurentsis edukaim Põlva Kooli II võistkond, kes teenis neljast mängust neli võitu. Teisele kohale tuli sama kooli I võistkond, kes pidi mängudes tunnistama vaid võitjameeskonna paremust. Kolmandale kohale platseerus Kanepi Gümnaasiumi I võistkond. Veel osalesid Räpina Ühisgümnaasiumi ja Kanepi Gümnaasiumi II esindus.

4.–6. klasside tüdrukute turniiril heitles esikoha nimel kuus võistkonda. Kuldmedalimäng osutus väga tasavägiseks, kui kolm võistkonda lõpetasid turniiri võrdselt 12 punktiga – otsustavaks sai löödud ja sisselastud väravate vahe. Niisiis sai turniirivõidu enda nimele Põlva Kool, teisele kohale tuli Räpina Ühisgümnaasiumi I võistkond ning viimase pjedestaalikoha napsas endale Kanepi Gümnaasiumi II esindus. Esikolmikule järgnesid Krootuse Põhikool, Kanepi Gümnaasiumi I võistkond ning Räpine Ühisgümnaasiumi II esindus.

Suurima osalusega turniir toimus 4.–6. klassi poistele, kus seitsme võistkonna konkurentsis püsis lõpuni alistamatuna Räpina Ühisgümnaasiumi I võistkond. Teine koha teenis Põlva Kooli I võistkond, kolmanda koha sama kooli III võistkond. Veel osalesid Kanepi Gümnaasium, Räpina Ühisgümnaasiumi II, Põlva Kooli II ja Ahja Kooli võistkond.

Kõigi Rimi Koolijalka turniiride tulemused ja pildigaleriid on leitavad veebilehel jalgpallkooli.ee.

Koolijalgpalli turniire toetavad Rimi, Corny ja Sportland.

Pildil 1.–3. klasside tüdrukud pärast autasustamist. Foto: Jagne Roodes/fclootos.ee