04.2023

13:58

Rimi osavusfestivalidel on tänavu osalenud ligi 900 kooliõpilast

Märtsis toimusid üle Eesti mitmed Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ja Rimi osavusfestivalid. Oma jalgpallioskused sai proovile panna ligi 900 kooliõpilast, seejuures püstitati Pärnumaal uus festivalide osalejate rekord.

Osavusfestivale peeti märtsikuus kaheksas maakonnas ja Tallinnas, üks festival toimus jaanuarikuus ka Järvamaal. Festivalidest on tänavu üle Eesti osa võtnud 872 last, kelle hulgas on 568 poissi ja 304 tüdrukut. Kokku on seni omavahel mõõtu võtnud 137 võistkonda 67 eri koolist, kes näitasid oma oskusi palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses.

10. märtsil toimus Haapsalus Wiedemanni spordihoones Läänemaa osavusfestival, kus osales neljast koolist 49 õpilast, kelle seas oli 31 poissi ja 18 tüdrukut. 1.3. klasside vanusegrupis osutusid osavaimaks Haapsalu Linna Algkooli õpilased, teine koht kuulus Ridala Põhikoolile ja kolmanda koha teenis Palivere Põhikool. 4.5. klasside arvestuses võtsid esimese ja teise koha Haapsalu Linna Algkooli võistkonnad, kolmas koht kuulus Palivere Põhikoolile.

17. märtsil toimus pärast kolmeaastast pausi Viljandimaa osavusfestival. Viljandi spordihoones võtsid mõõtu 4 kooli ja 11 võistkonda, kelle hulgas 45 poissi ja 23 tüdrukut. 1.3. klasside arvestuses osales kokku viis võistkonda. Tasavägise võistluse järel teenis esikoha Viljandi Kesklinna Kool, teine ja kolmas koht kuulusid Suure-Jaani Kooli võistkondadele. 4.5. klasside kuue võistkonna arvestuses olid edukaimad Viljandi Kesklinna Kooli võistkonnad, kolmanda koha võitles endale viimase harjutusega välja Viljandi Jakobsoni Kooli teine võistkond.

21. märtsil toimus Pisisaare spordikeskuses osavusfestival, kus erinevates jalgpalliharjutustes võtsid mõõtu Jõgevamaa õpilased. Kokku osales viiest koolist kümme võistkonda, kellest 33 poissi ja 32 tüdrukut. 1.3. klasside arvestuses osales kuus võistkonda, kelle seas teenis esikoha Põltsamaa Ühisgümnaasiumi esimene võistkond, edestades Adavere Kooli I ja II võistkonda. Ka 4.5. klasside arvestuses tuli kindlalt esikohale Põltsamaa Ühisgümnaasium. Teise ja kolmanda koha saavutasid vastavalt Lustivere Kool ja Adavere Kool.

23. märtsil sündis Pärnumaal toimunud osavusfestivalide osalejate rekord – Pärnu Spordhallis toimunud festivalust võttis osa 186 õpilast 14 eri koolist, kelle seas oli 124 poissi, 62 tüdrukut ja 29 võistkonda. Ka eelmine rekord kuulus Pärnumaale, kui 2020. aastal osales sealsel festivalil 183 last 13 koolist.

Seekordsel festivalil tuli 1.3. klasside arvestuses võitjaks Paikuse Kooli esimene võistkond. Teise koha sai Jõõpre Kool, järgnesid Paikuse Kool II ja Pärnu Raeküla Kool. 4.5. klasside seas võitles esikoha välja Uulu Põhikool, teisele kohale tuli Paikuse Kool ning kolmandaks Pärnu Raeküla Kool.

28. märtsil Raplas Sadonini spordihallis toimunud osavusfestivalil pani end proovile 48 poissi ja 24 tüdrukut kuuest eri koolist ning 12 võistkonnast. 1.3. klasside hulgas napsas tasavägises heitluses esikoha Kohila Gümnaasium, teiseks tuli Rapla Vesiroosi Kool ning kolmandale kohale võitles end Rapla Kesklinna Kool. 4.5. klasside vanusegrupis osales seitse võistkonda. Esimene ja teine koht kuulusid Rapla Kesklinna Kooli võistkondadele, esikolmikusse mahtus ka Kohila Gümnaasium.

29. märtsil võttis Saaremaal Kuressaare spordikeskuses toimunud festivalil mõõtu kaheksast koolist 14 võistkonda, kelle hulgas 55 poissi ja 30 tüdrukut. 1.3. klasside arvestuses osales seitse võistkonda, kus esikohale käis kõva heitlus. Esikohale jõudis võidukalt Kuressaare Hariduse Kooli esimene võistkond, teine ja kolmas koht kuulusid Luce Koolile ja Hariduse Kooli teisele võistkonnale.  4.5. klasside seitsme võistkonna arvestuses oli kõige osavam Orissaare Gümnaasiumi esindus. Teisele kohale tuli Lümanda Põhikooli esimene võistkond, kolmanda koha teenis Aste Põhikool.

30. märtsil toimus Tallinnas Õismäe Sportmängude hallis osavusfestival Harjumaa õpilastele, kus osales kaheksast koolist 22 võistkonda. Nende hulgas oli 93 poissi ja 40 tüdrukut. 1.3. klasside arvestuses osales 12 võistkonda, kelle hulgas teenis esikoha Tabasalu Kooli esimene võistkond, esikolmikusse kuulusid ka Maardu Gümnaasum ja Randere Kool. 4.5. klasside vanusegrupis osales kümme võistkonda. Tasavägise võistluse esikoha noppis Tabasalu Kooli esimene võistkond, teiseks tuli Maardu Gümnaasium ja kolmanda koha sai Harkujärve Põhikool.

31. märtsil toimunud Tallinna piirkonna osavusfestivalist võttis osa 21 võistkonda 13 koolist, kelle hulgas oli 99 poissi ja 44 tüdrukut. 1.3. klasside arvestuses osales üheksa võistkonda, kus võitjaks tuli Haabersti Vene Gümnaasium, teiseks tuli Tallinna 32. Keskkool ja kolmandaks Mustamäe Gümnaasium. 4.6. klasside vanuserühmas oli parim Ehte Ehte Humanitaargümnaaium, neile järgnes Õismäe Vene Lütseum ja kolmandaks tuli Tõnismäe Reaalkool.

Kõikide festivalide tulemused ja pildigaleriid on nähtavad siin. Osavusfestivalide kohta leiab rohkem infot veebilehelt Jalgpallkooli.ee

Osavusfestivale aitasid EJL-il koostööpartneritena läbi viia Rimi Eesti, Corny, Sportland Eesti, ABC Motors ja Nike.

Pildil: Pärnumaa osavusfestivalil püstitati uus osalejate rekord, kui oma oskused pani proovile 186 last. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee