08

02.2016

13:21

Saare maakonna meister minijalgpallis on FC Salme

Saare maakonna minijalgpallimeistrivõistlused võitis FC Salme, kes alistas finaalis 1:1 lõppenud normaalaja järel FC Hornetsi penaltitega 2:1.

„Me kaotasime terve turniiri peale vaid ühe kohtumise ja see näitab, mis masti meeskond me oleme,“ märkis Salme üks liidreid Maikko Mölder. „Edu tõid kogemused, sest kui vaadata meie mängijaid, siis enamus mängib ikkagi esiliigas ja meie meeste vanus on ka praegu jalgpalli mängimiseks kõige ideaalsem.“

Finaaletapp mängiti laupäeval Kuressaare spordihoones, kus kaheksa meeskonda alustas play-off kohtumisi vastavalt kahe esimese turniiri tulemusele.

Põhiturniiri võitja FC Hornets sai endale vastaseks kaheksandaks jäänud Noored Kuked, kes alistati kindlalt 3:0. FC Salme mängis üle FC Sworve 1:0. Poolfinaali said veel ka tiitlikaitsja FC Taritu, kes võitis GoSpa 4:0 ja üllatuslikult alistas Salme Dünamo koosseisuga hädas olnud HP Autohoolduse 2:0.

Poolfinaalis alistas FC Hornets Salme Dünamo 2:1 ja FC Salme FC Taritu 2:1.

Finaalis alustasid kogenumad kindlamalt ja juba kolmandal minutil viis Mikk Rajaver FC Salme juhtima. FC Hornets polnud aga murdunud ja viis minutit hiljem lõi Kirill Kornilov seisuks 1:1. Kuna normaalajal rohkem väravaid ei löödud, pidi meistritiitli selgitama penaltiseeria, kus oli 2:1 parem Salme.

Kolmanda koha kohtumises ei andnud FC Taritu Salme Dünamole sõnaõigust ja võitis Kristen Mere, Priit Salongi, Raimond Salongi ja Kaarel Mai väravatest 4:0.

5.-6. koha mängus võitis FC Sworve HP Autohoolduse 4:2 ja 7.-8. koha mängus oli GoSpa 2:0 parem meeskonnast Noored Kuked.

Meistrivõistluste parimaks mängijaks valiti Mairo Miil FC Sworvest, parimaks väravavahiks valiti Tanel Noot FC Hornetsist ja suurim väravakütt oli Mikk Rajaver 11 tabamusega FC Salmest.