10

02.2015

10:23

Saaremaa meister minijalgpallis on FC Taritu

Saare maakonna 2015. aasta minijalgpallimeistrivõistluste finaalis purustas FC Taritu HP Autohoolduse kindlalt 6:0 ja võitis aastase vaheaja järel taas kuldmedalid.

Kuressaare spordihoones mängitud finaalkohtumine algas tasavägiselt, kuid luuravalt. FC Taritu avas Sander Lahe väravast alles 7. minutil mänguskoori, kaks minutit hiljem lõi Keito Liiv 2:0 ja seejärel tegi Mark Kristjan Pitk juba seisuks 3:0.

FC Taritu kapten ja 21 väravaga turniiri parima väravaküti tiitli saanud Sander Laht ütles, et meeskond läks finaali mängima täie tõsidusega. „Algus oli siiski väga tasavägine,“ tunnistas ta. „Kuna HP-l oli väga vähe vahetusmehi, siis võis arvata, et nad väsivad. Seepärast püüdsime mängida tempoga ja hoida taga null, mis on alati meie eesmärk.“

Pärast kindla eduseisu saavutamist ja Priit Suluste eemaldamist kaheks minutiks oli mäng tehtud. Sander Laht lõi veel kaks ja Mark Kristjan Pitk ühe värava, vormistades võidu 6:0.

HP Autohooldus kapten Harri Palumets tõdes, et tegelikult on teine koht meeskonna jaoks juba väga super. „Neli aastat võttis aega, väga rahul,“ rõõmustas ta vaatamata kindlale finaalikaotusele.

„Finaali läksime juba õnnelikuna, sest medal oli käes. Ei usu, et kaotasime sellega kontsentratsiooni, sest Taritu on lihtsalt nii palju tugevam. 0:3 peal oli näha, et meestel on mott maas. Ja kui jäime veel vähemusse ka, siis oli raske leida motivatsiooni. Viimased väravad olid juba nii-öelda lastud väravad.“

Päev algas FC Taritule raskelt, kui veerandfinaalis võideti Lümanda Rähnid 0:0 lõppenud normaalaja järel alles penaltitega 3:1. „Oli raske ja teadsime seda,“ tunnistas Sander Laht.

„Oma valla mehed, ei taha nii lihtsalt anda. Närv oli ka alguses sees, isegi meie kõige kogenum mees Raimond Salong ütles, et jalg veidi väriseb all. Õnneks tulime sealt ilusti välja.“

Poolfinaalis oli FC Taritu vastaseks tiitlikaitsja FC Salme, keda võideti kindlalt 4:0. Laht ütles, et Salme vastu saadi kiire värav, see äratas mehed üles ja vabastas pingest. Nüüdsest käis kõik nende taktikepi järgi ja vastased enam sõnaõigust ei saanud.
HP Autohoolduse tee finaali kulges raskemalt. Veerandfinaalis mängit Salme Dünamoga 2:2, kuid võideti penaltiseeria 2:1. Poolfinaalis alistati raske heitluse järel Go Spa 3:2.

3.-4. koha mängus võitis FC Salme Go Spa 3:2. 5.-6. koha mängus oli Lümanda Rähnid parem Sworvest 2:1, 7.-8. koha mängus FC Hornetsi ja Salme Dünamo vahel lõppes normaalaeg 1:1, penaltitega 2:1 oli parem Dünamo. 9.-10. koha mängus sai FC Were Saaremaa Malevalt loobumiskaotuse.

Turniiri suurim väravakütt oli Sander Laht 21 väravaga, parim väravavaht Mihkel Lepik (HP Autohooldus) ning parim mängija Raimond Salong (FC Taritu).

FC Taritu: Martin Prostang, Raimond Salong, Kristen Mere, Priit Salong, Edmond Salong, Keito Liiv, Sander Laht, Peeter-Jaak Ait, Margus Valge, Mark Kristjan Pitk.