25

05.2016

11:28

Saaremaa Superkarikas kuulub FC Taritule

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud Saare maakonna jalgpalli Superkarikamängus tuli tiitlikaitsja FC Taritu Torgu vastu kaks korda välja kaotusseisust ja pani oma paremuse maksma penaltiseerias.

FC Taritu kapten Raimond Salong tunnistas, et võit tuli raskelt. „Oli võrdne mäng,“ tõdes ta. „Meeskond näitas iseloomu, sest kaks korda tulime kaotusseisust välja ja võib rahul olla.“

Torgu alustas kohtumist paremini, kontrollis rohkem palli ja lõi võimalusi, FC Taritu vastas teravate vasturünnakutega. Skoori avas Torgu 24. minutil, kui penalti realiseeris Andres Lehesoo.

Seejärel hakkas mäng kalduma Taritu meeste kätte ja 36. minutil teenisid nad omakorda penalti, kuid Kristen Mere eksis. Poolaja viimasel minutil lõi Kristo Kallas siiski seisuks 1:1.

Teist poolaega kontrollis küll kindlamalt FC Taritu, kuid 80. minutil viis Alari Saar Torgu uuesti 2:1 ette. Viimasel rünnakul õnnestus aga Taritul Mark Kristjan Pitka väravast 2:2 viigistada. Penaltiseerias olid kindlamad Taritu mehed, kes võitsid seeria 3:0 ja said karika aastaks taas enda valdusse.

„Me läksime lõpus kolme kaitsja peale, viisime Kristeni ette ja surusime suuremate jõududega ning see õnnestus. Penaltiseeria oli juba loterii,“ märkis Raimond Salong.