27

07.2020

12:07

Sohvik Cup turniiril teenis võidu Põrgupõhja

Reedel, 24. juulil toimus Kehra kunstmurustaadionil järjekorras 8. Sohvik Cup jalgpalliturniir ning kaheksa meeskonna konkurentsis tuli võitjaks Põrgupõhja meeskond.

Teist korda toimus võistlus ööjalgpalli formaadis. Mängud algasid kell 19 ning lõppesid pisut pärast keskööd. Võistkonnad jagati loosiga kahte alagruppi. Alagruppide kaks paremat liikusid edasi poolfinaalidesse ning 3.-4. kohad mängisid omavahel välja madalamad positsioonid.

A-alagrupp algas kahe turniiri favoriidi FC AllStarsi ja Retro Company kohtumisega. Põnevusetendusest väljus 4:3 võiduga AllStars. Omavahelise mängu võit tagas neile lõpuks ka alagrupi esikoha. Suurima üllatuse eest hoolitses Anija JK II, kes suutis autsaiderina otsustavas mängus FC AllStarsi kuivalt 2:0 alistada, tagades endale tänu sellele alagrupi 3. koha Alavere ees.

B-alagrupis näitas parimat minekut Põrgupõhja, kes vaatamata esimese mängu 1:1 viigile Flamingoga alistas seejärel FC Joker III ja Kehra Veteranid väravate vahega 8:1 ning liikus kindlalt poolfinaali. Põrgupõhjale järgnes FC Joker III, alistades otsustavas mängus kolmandaks tulnud Flamingo 3:1.

Peale alagrupimänge toimusid nn väikesed poolfinaalid, kus võitjad said võimaluse mängida 5.-6. koha peale ning kaotajad liikusid edasi 7.-8. koha mängule. Anija JK II alistas Aivar Urva väravast 1:0 Kehra Veteranid. Flamingo alistas pärast 0:0 lõppenud normaalaega tänu Risto Undi kahele tõrjele penaltiseerias 2:1 Alavere. 7. koha mängus ei jätnud Alavere midagi juhuse hooleks ning võttis Raigo Laidsalu ja Aleks Nasilnikovi kübaratrikkide toel 7:2 võidu Veteranide üle. 5. koha kohtumises alistas Flamingo Martin Salumäe kahe värava abil 3:1 Anija JK II võistkonna.

Poolfinaalid kujunesid üllatavalt ühepoolseteks. Peaväljakul kohtusid FC AllStars ning FC Joker III, kust liikus 4:0 võiduga finaali esimene, kelle eest säras nullimängu teinud Rene Koshenski. Teises poolfinaalis kohtusid Retro Company ning turniiri must hobune Põrgupõhja. Antti Eversti kahe värava toel liikus 3:0 võiduga finaali Põrgupõhja. Kolmanda koha mängus ei jätnud Retro Company FC Jokerile võimalust. Aleksandr Levin lõi selles mängus kübaratriki ja 7:0 skooriga teeniti kindlalt välja pronksmedalid.

Finaalmäng kujunes selle vääriliseks. Väga võitluslikus duellis tõstis kohtunik tervelt viiel korral kollast hoiatuskaarti. Põrgupõhja haaras esimesel poolajal eduseisu Tomas Ungeri väravast. Teise poolaja alguses kasvatas eduseisu Creiton Kojalo. AllStarsi poolt vastas seitse minutit enne lõppu Jüri Dmitrenko. Viimane sõna jäi siiski põrgukatele, kui Siim Urva vormistas viimastel minutitel lõppseisuks 3:1 ja kindlustas Põrgupõhjale esimese Sohvik Cupi võidu.

Sohvik Cupi korraldajad tänavad toetajaid ning vabatahtlikke: SA Anija Valla Spordimaailm, kohvik Sohvik, Katrin Roomere, Särka Sport OÜ, Raasiku Õlletehas, Dominoshaus OÜ, A-Vorst OÜ, Katkera OÜ, ShowEx, Eesti Jalgpalli Liit, Kardo Talvik, Madis Kuuse, Keith Juksaar.

Turniir pühendati Jaan Lepa 125. sünniaastapäevale. Jaan Lepp (19. juuli 1895 Anija vald, Harjumaa – 9. detsember 1941 Kirov, Venemaa) oli Anija vallas sündinud Eesti Jalgpalli Liidu esimees, esindas Eesti rahvusmeeskonda Eesti-Leedu jalgpalli maavõistlusel 1925. Tema teeneks on Eesti ühinemine Rahvusvahelise Jalgpalliliiduga (FIFA). Ta oli jalgpallikohtunik ja üks eestlasi, kellel olid rahvusvahelise jalgpallikohtuniku õigused.

Esikolmiku koosseisud:

Põrgupõhja: Mihkel Kuuse (VV), Antti Everst, Siim Urva, Creiton Kojalo, Indrek Lillsoo, Tomas Unger, Valter Unger, Ervin Tsimbrot.

FC AllStars: Rene Koshenski (VV), Jüri Dmitrenko, Vasyl Dmytrenko, Sviatoslav Zamiralov, Daniil Molotok, Oliver Holm, German Burdeinõi, Kevin-Ruslan Mamedov, Bogdan Dmitrenko, Jaroslav Fedossejev.

Retro Company: Aghanijat Ahmadov (VV), Andrei Kašuba, Dmitri Gostev, Pavel Hartšuk, Siim Mõttus, Sergei Ziedjalis, Aleksandr Levin, Denis Petrov, Emin Munshiyev, Bakhtiyar Jabraylov.