28

07.2014

15:00

Sohvik Cupi võitis teist aastat järjest FC Kehra

19. juulil toimus Kehra staadionil Rahvaliiga jalgpalliturniir Sohvik Cup 2014, mis kulmineerus kohaliku meeskonna FC Kehra võiduga.

Spordiklubi Anija United poolt korraldatud turniiril mängiti kahel 50x30 meetrisel väljakul, mängu kestus oli seejuures 2x12 minutit. Mängud algasid kell 10 hommikul kaheksa meeskonna osavõtul. A-alagrupis mängisid FC Jõgeva Wolves, Nabala Kohalikud Koprad, FC Juniors ning FC Kehra. B alagrupis võtsid omavahel mõõtu Anija United II, Kehra All Stars, Kehra Futbol ning Anija United I.

A-alagrupist väljus võitjana FC Kehra (9p), kellele järgnesid Jõgeva (3p), Nabala (3p) ning Juniors (3p).

B-alagrupis kindlustas esikoha Anija United II (9p), kellele järgnesid Kehra Futbol (6p), Anija United I (3p) ning Kehra All Stars (0p).

1/4-finaalidest pääsesid mõlemad Anija meeskonnad kindlate võitudega poolfinaali. FC Kehra nägi palju vaeva All Starsiga, kuid suutis lõpuks peale jääda tulemusega 4:3. Nabala ja Futboli mängu otsustas penaltiseeria, kus viimased olid tulemusega 2:1 paremad.

Poolfinaalides olid vastamisi FC Kehra ja Kehra Futbol ning Anija United I ja Anija United II. Mõlemad mängud kujunesid ootamatult ühepoolseteks. FC Kehra alistas Futboli 10:0 ning Anija United II oli treeningukaaslastest üle täpselt sama tulemusega.

Finaalis näitas FC Kehra kohtumise alguses paremat mängu ning suutis esimese poolaja keskel eduseisu haarata. Mida aeg edasi, seda rohkem panustas Anija II rünnakutele. Üks võimalus õnnestus neil teise poolaja keskel ka ära kasutada. Viigiseis ei kestnud aga kaua, sest terve turniiri resultatiivseim mängija lõi mõne minuti pärast Kehra kasuks oma 12. värava ning kindlustas meeskonnale skooriga 2:1 magusa turniirivõidu.

Pronksimängus oli Kehra Futbol parem Anija esindusmeeskonnast.

Turniiri sümboolsesse koosseisu, kellele pani auhinnad välja Eesti Jalgpalli Liit, mahtusid: Edvin Härgin (väravavaht - Anija United II), Sergei Ziedjalis (kaitsja - FC Kehra), Leemet Onno (kaitsja - Kehra Futbol), Denis Petrov (poolkaitsja - FC Kehra), Freddi Turmann (ründaja - Anija United II) ning Aleksandr Levin (ründaja - FC Kehra).

Üritust toetasid: Anija Vald, Kohvik Sohvik, Katkera OÜ, Häädemeeste, Eesti Jalgpalli Liit, Eesti Kivi OÜ.