30

09.2023

20:56

VIDEO | Naiste rahvaliiga sai mõlemal tasandil põneva lõpplahenduse

Sel nädalalõpul peeti Tallinnas Sportland Arenal naiste rahvaliiga A- ja B-tasandi finaalkohtumisi. Emotsiooniderohketes kohtumistes võidutsesid JK Vändra Vapruse naised ja Lootose Vutid.

A-tasandi finaali olid endale koha välja võidelnud FC Nõmme United ja JK Vändra Vapruse naised. Põhiturniiri esimesena lõpetanud ning pea vankumatus rütmis finaalkohtumisse jõudnud Vändra võistkond alistas Marie Saare 27. minuti tabamusest Nõmme Unitedi 1:0. Nõmme võrk sahises juba kuus minutit varem, kuid kohtunik tuvastas karistusalas Vändra mängija käega mängu ning tabamus tühistati. Saare värav jäi mängu ainsaks ning Vändra Vaprus sai karika pea kohale tõsta. Autasustamise viis läbi Eesti Jalgpalli Liidu juhatuse liige ja Eesti naiste koondise peatreener Anastassia Morkovkina.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

A-tasandi kolmanda koha teenis pingelises heitluses Pärnu JK Vapruse naiskond, kes alistas Kohila Püsivuse 1:0. Kohtumise ainus tabamus sündis teise kolmveerandtunni alguses, kui täpne oli Marie-Elisabeth Pismenjuk.

Eile, 29. oktoobril pidas oma finaalmängu rahvaliiga B-tasand, kus omavahel läksid vastamisi Läänemaa JK Naised ning Lootose Vutid. Lootose naiskond lõi Läänemaale kolm vastuseta väravat ning tõstis esimest korda ajaloos võidukarika enda pea kohale. Võit sai võimalikuks Johanna Treieri, Kirta Talgre ja Karoli Villako tabamuste toel.

B-tasandilt lahkus kolmanda kohaga KadRakUnited, kes alistas penaltiseeria järel FC Jõgeva Wolves/Belief naiskonna 3:2. Normaalajal lepiti 2:2 viigiga, KadRaki eest oli kahe tabamusega täpne Gerda Johanna Leichter, Wolvesi ja Beliefi naiskonna eest tegid skoori Ugochi Jennifer Nwaokorie ja Anita Rähn. Pronksimängus lisaaega ei mängitud, vaid võitja selgitati viie penaltilöögi tulemuse põhjal, milles jäi peale KadRak United.

Kokku osales sellel aastal naiste rahvaliigas A-tasandil 8 naiskonda ja 194 mängijat. B-tasandil oli võistkondi 15 ja naisi mängimas kokku 303.