29

05.2024

15:08

Viljandimaa Koolijalka jalgpalliturniiridel osales pea 200 noort

Maikuus korraldas Eesti Jalgpalli Liit Viljandimaa noortele kaks Rimi Koolijalka turniiri, kus võistles 149 poissi ja 50 tüdrukut.

Viljandi kunstmurul toimunud turniirid tõid kokku maakonna 11 kooli noored: Abja Gümnaasium, Halliste Põhikool, Kalmetu Kool, August Kitzbergi nim. Gümnaasium, Olustvere Põhikool, Suure-Jaani Gümnaasium, Viljandi Kesklinna Kool, Viljandi Paalalinna Kool, Viljandi Jakobsoni Kool, Saarepeedi Kool ja Tarvastu Gümnaasium.

10. mail peetud 4.–6. klasside turniiril osales kolm tüdrukute ja üheksa poiste võistkonda. Tüdrukute turniiril teenisid Suure-Jaani Kooli ja Viljandi Kesklinna Kool võrdselt punkte. Kuna omavaheline kohtumine lõppes 1:1 viigiga ning löödud ja sisselastud väravate vahe oli sama, tuli võitja väljaselgitamiseks lüüa penalteid. Penaltiseerias näitas paremat täpsust Suure-Jaani ning napsas endale turniiri üldvõidu. Kolmandale kohale tuli Viljandi Paalalinna Kool.

Poiste turniiri karikas läks Viljandi Kesklinna Kooli, kes alistas finaalis August Kitzbergi nim. Gümnaasiumi esinduse tulemusega 5:0. Kolmanda koha mängus sai Viljandi Paalalinna Kooli võistkond 2:0 jagu Abja Gümnaasiumist.

Möödunud kolmapäeval, 22. mail toimus 1.–3. klassi turniir, kus osales 23 tüdrukut ja 66 poissi kuuest koolist. Kolme võistkonna konkurentsis saavutas tüdrukute turniiril esikoha Viljandi Kesklinna Kool – kahe mänguga koguti võit ja viik, kokku löödi vastastele 15 väravat. Sama tulemusega lõpetas Suure-Jaani Kool, kuid kuna löödud väravate arv oli neil kolme võrra väiksem, leppis Suure-Jaani teise kohaga. Kolmandal kohal lõpetasid Kalmetu Kooli tüdrukud.

Poiste võistlusel osales kaheksa võistkonda ja esikoha noppis kogu turniiril ainult võite tunnistanud Viljandi Kesklinna Kooli I võistkond. Alagrupis saadi kirja kolm võidutulemust ning finaalis alistati Tarvastu Gümnaasum tulemusega 6:1. Viimase pjedestaalikoha napsas endale Suure-Jaani Kool, kes sai kolmanda koha mängus 4:2 võidu Viljandi Kesklinna Kooli II võistkonna üle.

Kõigi Rimi Koolijalka turniiride tulemused ja pildigaleriid on leitavad veebilehel jalgpallkooli.ee.

Rimi Koolijalka turniiride toimumist toetasid Viljandi Spordiliit, Rimi Eesti, Corny ja Sportland Eesti.