06

07.2021

22:55

Flora alistas Meistrite liiga esimeses eelringis Hiberniansi 2:0

Täna, 6. juulil võõrustas Tallinna FC Flora Meistrite liiga esimeses eelringis Malta meeskonda Hibernians FC. A. Le Coq Arenal peetud kohtumisest teenis Flora 2:0 võidu.

Avapoolajal kumbki meeskond väravaid ei löönud. Rünnakutel oli aktiivsem küll Flora, kelle esimene võimalus tekkis juba avaminutil, ent ärevaid olukordi tekitas ka Malta 12-kordne meister. Flora kõige ohtlikum moment leidis aset 15. minutil, kui Hiberniansi väravavaht tõrjus Markus Soometsa poolt värava poole saadetud tugeva kauglöögi ning jätkuolukorda jõudis esimesena Henrik Ojamaa, kelle löök lendas aga üle värava.

Teisel poolajal oli Flora veelgi aktiivsem ning eriti suur hoog saadi sisse pärast Hiberniansi kaitsja Sergio Raphaeli eemaldamist 73. minutil. Kaks minutit hiljem toimetas Martin Miller vasakult äärelt Malta meeskonna kasti hea tsenderduse, mille Rauno Sappinen kindlalt peaga tagumise posti poole saatis ning sellega Flora juhtima viis. Mängu lõppseisu vormistasid florakad minut enne normaalaja lõppu, kui pärast lühikest nurgalöögi lahtimängu viidi pall kastijoone taha Marko Lukkale, kes leidis vastase kaitseliini vahelt üles Rauno Sappineni. Viimane saatis palli välisküljega Hiberniansi väravavahist mööda ning korduskohtumisele minnakse seega 2:0 eduseisus.

Meeskonnad selgitavad teise eelringi edasipääseja juba nädala pärast, kui 13. juulil kell 19.00 minnakse vastamisi Maltal Centenary staadionil.