01

06.2009

17:12

Josep Katsev 70 + Eesti jalgpall 100 jäi viiki!

Täna kell 18:00 toimus Tallinnas Wismari tänava staadionil sõprusmäng, millega tähistati Eesti Jalgpalli Liidu juhatuse liikme Josep Katsevi 70. ja Eesti jalgpall 100. sünnipäeva.

Sõprusmatšis kohtusid Eesti Jalgpalli Liidu võistkond ja Tallinna Jalgpalli Klubi veteranide tiim. EJLi koosseisus teevad teiste hulgas kaasa organisatsiooni president Aivar Pohlak, asepresident Andri Hõbemägi, juhatuse liige Eduard Rõžov, litsentsikomisjoni esimees Janno Kaljuvee, Meistri- ja Esiliiga tegevjuht Dmitri Skiperski, noortekoondiste peatreener Frank Bernhardt ja tema assistent Lars Hopp, naiste koondise juhendajad Keith Boanas ja Peter McGovern jt.

Mäng pikkusega 2x20 minutit oli tasavägine ja lõppes sõbraliku 1:1 viigiga. Esimese poolaja keskel avas EJL skoori, kui väravaesisest saginast oli täpne Andri Hõbemägi. Viiv enne peakohtuniku Heigo Niilopi lõpuvilet viigistas TJK mänguseisu. Viigivärava autoriks märgiti Viktor Passikuta.

Josep Katsev (sündinud 01.06.1939) on Eesti jalgpalliga seotud olnud nii mängija, treeneri kui ka ametnikuna juba 50 aastat. Mängijana tuli ta 1967. aastal ENSV meistriks ning 1962. ja 1965. aastal ENSV karikavõitjaks. Treenerina võitis ta ENSV tiitli 1987. aastal. Tema käe all on treeninud mitmed hilisemad tippmängijad, näiteks Aleksandr Dmitrijev ja Andrei Stepanov. Eesti Jalgpalli Liidu juhatusse kuulub Katsev alates 1991. aastast.

Eesti Jalgpalli Liit soovib Josepile palju õnne sünnipäevaks!