01

10.2013

10:11

Lasnamäe FC Ajax tähistas juubelit

Pühapäeval tähistas Lasnamäe FC Ajax kodustaadionil oma 20. sünnipäeva ja pidustuste käigus mängitud sõpruskohtumises võideti Eesti Jalgpalli Liidu esindus 4:1.

FC Ajaxi president Boris Dugan ütles portaalile jalgpall.ee, et mäng oli rahulik ja mängiti rohkem lõbu pärast, aga kokkuvõttes võitis ikkagi parem meeskond.

Mäng kulges üldiselt külaliste taktikepi järgi, aga Ajaxi veteranid nõelasid väga valusalt kontrarünnakutega.

Külaliste poolt pälvis kiidusõnu juubilari esinduse väravavaht, kelle tõrjed olid tõeline maailmaklass.

Jalgpalliliidu eest käisid väljakul Teet Allas, Tarmo Rüütli, Egon Tintse, Keith Boanas, Jan Harend, Eduard Rõžov, Pelle Pohlak ja Andri Hõbemägi. Esimesel poolajal kaitses EJL väravat Keith Boanas, teisel poolajal Egon Tintse. Ainsa tabamuse autor oli Pelle Pohlak.

Ajaxi meeskonnas mängisid Boris Dugan, Andrei Šapovalov, Andrei Borissov, Igor Andrejev, Dmitri Pastuhov, Gennadi Drovnjanin, Sergei Mihailov, Vjtašeslav Makarov ja mitmed lapsevanemad. Väravad lõid Borissov, Pastuhov, Andrejev ja Dugan.

Sünnipäeval peeti laste ja lapsevanemate vahelisi sõpruskohtumisi, kus kõik lapsed said mälestusvimpli ja kaasa mänginud lapsevanemad Ajaxi embleemiga särgi. Mängiti ka teise liiga mäng Ajax – Legion, mis lõppes 4:4. Kokku osales sünnipäeval üle 500 inimese.

Boris Duganile valmistas rõõmu uue traditsiooni teke. Nimelt otsustasid klubi kasvandikud, et edaspidi saadakse igal aastal kokku septembri viimasel pühapäeval.

„See teeb head meelt, sest näitab, et inimesed pole meie klubi unustanud ja neile läheb Ajax jätkuvalt korda,“ lausus Dugan.

Pidu lõppes suure ilutulestiku, sauna ja tordi söömisega. „Läks korda, kuigi ilm oli külm olid kõik rõõmsad ja said jalgpalli mängida,“ võttis klubi president sünnipäevapeo kokku.