24

03.2010

15:46

Legendaarne jalgpallitreener Roman Ubakivi sai 65-aastaseks

Eesti Jalgpalli Liit õnnitleb täna 65-aastaseks saanud legendaarset treenerit Roman Ubakivi, kes mängis suurt rolli Eesti rahvusliku jalgpalli taastamisel.

Ubakivi on oma karjääri jooksul töötanud Tallinna Lõvide, Tallinna KSMK, Tallinna Spordi ja FC Flora peatreenerina. Lisaks oli Ubakivi Eesti jalgpallikoondise ja Eesti U-21 koondise peatreener.

Jalgpallurina tuli Ubakivi ENSV meistriks ja kahel korral ka karikavõitjaks. Treenerina juhtis ta Flora kahe Eesti meistritiitli ja ühe karikavõiduni. Lõvidega võitis Ubakivi kahel korra Helsingi Cupi.

65-aastase juhendaja tuntumad õpilased on Mart Poom, Martin Reim ja Marko Kristal, kuid Lõvide võistkonnast jõudsid koondisesse ka Toomas Krõm, Toomas Kallaste, Indro Olumets, Risto Kallaste, Lembit Rajala, Meelis Lindmaa ja Arvo Kraam.

Ubakivi sai 2001. aastal riikliku autasuna Eesti Punase Risti V klassi ordeni, Eesti Jalgpalli Liit tunnustas teda 2004. aastal kuldmärgiga.