06

07.2012

07:30

Levadia alustas euroteed võidu, Kalju viigiga

Mais esimese Evald Tipneri karika võitnud FC Levadia võitis UEFA Euroopa Liiga 1. eelringis Kadrioru staadionil Leedu klubi FC Šiauliai 1:0, Nõmme Kalju naaseb Aserbaidžaanist 2:2 viigiga.

Marko Kristali meeskonnale kindlustas avamängust eduseisu Leedu klubi mängija Juvenal, kes palli peaga oma väravavahile tagasi sööta üritades lõi nahkkera posti põrkest hoopis oma võrku. Leedukate ürituste ees seisis kas Levadia kaitseliin, väravavaht Roman Smiško või nende enda kesine kvaliteet.

Kalju läks mängu Tihhon Šišovi endise tööandja Lenkorani Hazari vastu juba 5. minutil Hidetoshi Wakui väravast juhtima, kuid vastaste tabamused 7. ja 30. minutil andsid eelise juba võõrustajatele. Viimane sõna jäi siiski Kaljule ja seda 70. minutil skoorinud Eino Puri isikus.

Narva Trans pidas ajaloo esimese euromängu Rakvere staadionil, kus hävis teisele Aserbaidžaani meeskonnale Bakuu Interile 0:5.

Kordusmängud on kavas järgmisel nädalal. Kalju võõrustab Hazari teisipäeval, 10. juulil kell 18.45 Kadrioru staadionil. Trans kohtub Interiga neljapäeval, 12. juulil kell 19.00 Bakuus ja Levadia samal ajal Šiauliaiga.

Sander Puri, Ats Purje ja Vjatšeslav Zahovaiko tööandja KuPS võitis 2:1 Walesi klubi Llanelli, kusjuures KuPSi 2:0 värava lõi 85 minutit väljakul olnud Purje. Puri vahetati mängu 46. minutil, Zahovaiko jäi pingile. Mikk Reintami tööandja JJK võitis 2:0 Norra meeskonda Stabaek, Reintam mängis kõik 90 minutit.

Eesti mulluse meistri Tallinna FC Flora avakohtumine Meistrite Liiga teises eelringis toimub 17. juulil kell 18.45 A. Le Coq Arenal, kui võõrustatakse Šveitsi meistrit FC Baselit.