07

10.2010

07:50

Levadia ja Sillamäe tegid Balti liigas viiest viis

Tallinna Levadia ja Sillamäe Kalev alistasid TrioBet Balti Liigas võõrsil vastavalt SK Blazma 1:0 ja FC Jurmala 2:1, mis tähendab Eesti klubidele kaheksandikfinaalide avaringist viiest mängust viit võitu.

Sillamäe asus Jurmalas juhtima 34. minutil, kui täpne oli Vitalis Stankevicius. Arvydas Veikutis tegi 57. minutil seisuks 2:0, kuid oma võimaluse sai ka Jurmala, kes lõi kordusmänguks kasulikuks osutuda võiva värava 71. minutil Ruslans Agafonovsi isikus.

Lätis püsimajäämise eest võitlev SK Blazma osutus Levadia jaoks oodatust kõvemaks pähkliks. Kohtumise ainsa värava lõi vahetusest sekkunud Felipe Nunes 80. minutil.

Eesti klubid on sellega teinud ajalugu, sest esimeses faasis võitsid kõik viis võistkonda. FC Flora alistas Marijampole Suduva 2:1, Nõmme Kalju FK Ventspilsi samuti 2:1 ja Narva Trans FK Šiauliai 5:1.

Eesti klubidest on järgmisena võistlustules Levadia, kes võõrustab Blazmat kordusmängus esmaspäeval, 11. oktoobril kell 16.00. Sillamäe kaitseb edu Jurmala ees päev hiljem samuti kell 16.00.

FC Flora ja Transi korduskohtumised toimuvad 26. oktoobril kell 19.00 vastavalt Marijampoles ja Šiauliais ning Kalju sõidab Ventspilsile külla 10. novembril.