22

07.2016

09:48

Nõmme Kalju pääses Euroopa liigas kolmandasse eelringi

Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiri teises ringis alistas Nõmme Kalju FC Iisraeli meeskonna Haifa Maccabi ja jõudis kolmandasse ringi. Eilses korduskohtumises läks võitja selgitamiseks vaja penaltiseeriat.

Nii avakohtumine Iisraelis kui ka eilsed 90 minutit Kadrioru staadionil lõppesid tulemusega 1:1. Maccabi läks küll kohtumist juhtima, kuid vahetusmehe Tarmo Neemelo värav 90. minutil viis mängu lisaajale. Kuna kumbki meeskond järgneva 30 minuti jooksul väravat ei löönud, selgus võitja penaltiseerias. Kalju lõi kõik viis lööki sisse ning meeskonna väravavaht Vitali Teleš suutis teha tähtsa tõrje.

Järgmises ringis kohtub Kalju Türgi meeskonna Ankara Osmanlisporiga.

Konkurentsist langes FC Levadia, kes andis tugevale Tšehhi meeskonnale Praha Slaviale kahe mängu kokkuvõttes korraliku lahingu. Eilse kordusmatši võitis Slavia kodus 2:0 ning kuna avakohtumine oli lõppenud Kadriorus Levadia 3:1 võiduga, pääses Tšehhi meeskond tänu väärtuslikule võõrsil löödud väravale kolmandasse eelringi.