04.2023

12:39

Nõmme United tõusis Esiliiga tabeliliidriks

Esiliiga 7. voorus lahkus väljakult lisaks FC Elvale, JK Tabasalule ja FC Tallinnale võidupunktidega ka FC Nõmme United, kes tõusis tabeliliidriks.

Laupäeva, 15. aprilli päeva esimeses mängus teenis FC Elva oma hooaja teise võidu, kui koduväljakul oldi seisuga 3:2 paremad Tallinna JK Legionist. Elva viis 29. minutil juhtima Andre Paju tabamus, kümme minutit viigistas Vsevolod Pochekutov. Vaheajapausilt naastes läks Legion 56. minutil Denis Ruusi väravast mängu 2:1 juhtima, ent Elva viimane sõna ei olnud veel öeldud – 84. minutil tõi viigiseisu tabloole Jasper Reilson ning neli minutit hiljem lõi Andre Paju 3:2 seisu tähistanud võiduvärava. Elva asub tabelis seitsme punktiga kuuendal kohal, Legion on tabelis viimasel positsioonil.

Hea hoo sisse saanud JK Tabasalu teenis võõrsil oma hooaja teise võidu, kui väravaterohkes kohtumises alistati Ida-Virumaa FC Alliance 5:2. Kui avapoolajal leppisid meeskonnad 1:1 viiki, siis teisel kolmveerandil näitas Tabasalu paremat minekut, sahistades 18. minuti jooksul Alliance'i väravavõrku neljal korral. Kübaratrikiga säras Tristan Pajo, kes tõusis Esiliiga väravaküttide tabelis kuue tabamusega kolmandale kohale. Tabasalu on kuue kohtumisega teeninud kaks võitu ja neli kaotust, mis annab neile kuus punkti ja seitsmenda koha. Ida-Virumaa FC Alliance on võrdsetel punktidel ning asub tabelis rea võrra madalamal.

Pühapäeval, 16. aprillil peeti liigas üks kohtumine, kui FC Tallinnal õnnestus kahel korral kaotusseis seljatada ja Viimsi JK alistati seisuga 3:2. Mäng Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil algas edukamalt Viimsi JK jaoks, kui 14. minutil viis meeskonna 1:0 juhtima Gregor Lehtmets. 31. minutil viigistas mänguseisu 1:1 Albert Taar, ent vaid kaks minutit hiljem viis külalised taas juhtima Oskar Mägi. Viigiväravani jõudis FC Tallinn 40. minutil, kui täpne oli Mykyta Tiniakov ning viis minutit enne avapoolaja lõppu lõi Tallinna 3:2 võiduvärava Artjom Artjunin. Teisel kolmveerandil väravaid ei löödud. Tallinn asub tabelis seitsme punktiga viiendal kohal, Viimsi on 13 silmaga kolmas.

7. mänguvoorule panid punkti Paide Linnameeskond U21 ja FC Nõmme United. Paide kunstmurustaadionil peetud kohtumises haaras kiire edu külalismeeskond: mängu mindi Jevgeni Demidovi väravast juhtima teisel minutil. Kümme minutit hiljem tõi viigi tabloole Paide ründaja Vinni Loic Nkwinga. United haaras taas edu 64. minutil, kui täpne oli Rico Ernits. 3:1 võitu tähistanud värava lõi Jevgeni Demidov, kes tõusis Esiliiga väravaküttide tabelis seitsme väravaga esikohale. United on kuue mänguga teeninud 16 punkti, mis paigutab nad tabelis esikohale. Paide arvel on senistest kohtumistest neli punkti ning tabelis asutakse eelviimasel kohal.

Esiliiga seitsmendas voorus on pidamata üks kohtumine, mis viib vastamisi Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora duubelmeeskonnad. Kohtumine peetakse Maarjamäe kunstmuruväljakul 8. juunil kell 19.00.

Esiliiga jätkub sel reedel, 21. aprillil, mil peetakse esimene kaheksanda mänguvooru kohtumine.

Esiliiga 8. vooru kohtumised:
21. aprill kell 19.00: FC Nõmme United – FC Elva, Sportland Arena (otsepilt Soccernet TV)
22. aprill kell 12.30: Tallinna JK Legion – JK Tabasalu, Sportland Arena (otsepilti Jalgpall.ee)
23. aprill kell 17.00: Ida-Virumaa FC Alliance – FC Tallinn, Kiviõli Arena (otsepilt Jalgpall.ee)
24. aprill kell 19.00: Tallinna FC Flora U21 – Paide Linnameeskond U21, Sportland Arena (otsepilt Jalgpall.ee)
15. juuli kell 15.00: Tallinna FCI Levadia U21 – Viimsi JK, Maarjamäe kunstmuruväljak (otsepilt Jalgpall.ee)