Põlva FC Lootos tähistas sünnipäeva sportlikult

26. oktoobril lõpetas Põlva FC Lootos jalgpallihooaja ja tähistas ühtlasi klubi 19. sünnipäeva sportliku perepäevaga, millel jagus tegevust nii väikestele, kui suurtele.

"Kuigi ilmateade lubas vihma ja tuult, üllatas meeldivalt inimeste rohkus, kes klubi sünnipäeva tähistama kogunes,“ ütles Põlva FC Lootose president Indrek Käo portaalile jalgpall.ee.

„Ligi 150 inimest on viimaste aegade arvukaim hooaja lõpetamine mis tõestab, et klubiline tegevus ja koos oma lastega sportlikult aja veetmine kogub lastevanemate seas populaarsust ka Põlvas. See omakorda on kinnituseks, et klubi poolt valitud tee - jõuda enne sportlikele tipptulemustele keskendumist oma kogukonna südametesse - on ainuõige".

Jalgpalli mängisid omavahel klubi 2005.-06. aastal sündinud ja külla tulnud Tartu FC Santose sama vanad noored. Kolm 15-minutilist veerandit mängitud kohtumise võitsid külalised, kes suutsid noorte Lootose mängijate väravaluku lahti muukida alles mängu viimase veerandi teises pooles.

Järgnesid kaks showmängu, kus omavahel võtsid mõõtu isad ja pojad ning emad ja tütred. Kui esimeses jäid peale lapsevanemad, siis teises näitasid enamuses B-klassi Allegrodest koosnevasse võistkonda kuulunud tüdrukud, et klubi esindusnaiskonnale on sirgumas vääriline järelkasv.

Samal ajal said kõik Lootosparki kogunenud perepäevalised proovida oma oskusi erinevates osavusmängudes, millest populaarsemad olid täpsuslöök ja kiiruse peale palli peitmine.

Uskumatu menu saatis traditsioonilist klubi õnneloosi, mis müüdi läbi peaaegu kogu tiraažina. Avatud oli leiunurk ja "kirbuturg", kust oli võimalik soodsa hinna eest omandada kasutatud jalgpallivarustust.

Õhtu tippsündmuseks oli klubi treeneritest ja personalist koosnenud võistkonna mäng meeskonna järelkasvu vastu. 4:1 võit jäi seekord veel treeneritele.

Mängu vaheajal loositi välja Tallinki poolt välja pandud laevareisid Stockholmi. Päeva lõpetuseks pakkus klubi nii sünnipäevakringlit, kui sooje jooke.

Õhtul klubihoones järgnenud pidulikul vastuvõtul kuulutati välja 2013. aasta laureaadid.

Aasta Klubiliikmeks on Tarmo Vist, Aasta Lapsevanem on Herdis Paidra ja Aasta Tegijad Kaido Kukli ja Avo Jakovits juunikuus Põlvamaa koondise maavõistlusmängus Võrumaa üle saavutatud võidu eest.

Õhtu jätkus salongikontserdiga, milles klubi liige Keit Musting esitas klaveril nii enda kui ka tuntud autorite laule.
Klubi tänab kõiki sünnipäevalisi ning juba vähem kui aasta pärast on võimalus tähistada järjekordset juubelit - Lootos "20".