16

01.2019

21:02

Saalijalgpallikoondis naaseb Taanis viigi ja kaotusega

Eesti saalijalgpallikoondis pidas eile ja täna Taanis Århusis maavõistluseid, kui kahel korral kohtuti väljakuperemeestega. Kui eilne matš lõppes 3:3 viigiga, siis täna tunnistati taanlaste 2:4 paremust.

Avapoolajal jäädi vastasele alla tulemusega 1:4, kui juba esimese veerandtunniga vormistas oma kübaratriki Mads Falck Larsen. Ta viis taanlased kolmandal minutil juhtima, kui Zakaria El-Ouazi sööt takerdus esmalt Erik Grigorjevi jalgades, kuid seejärel jõudis mänguvahend Larseni valdusse, kes lõi kohtumise esimese tabamuse.

Eesti hakkas kohe vastuväravat sihtima, kuid neljandal minutil oli vastaste väravavaht ülesannete kõrgusel, kui Ervin Stüfil jäi veidi puudu, et tabloole viiginumbrid tuua. Minut hiljem õnnestus Eestil siiski iluväravast viigistada, kui Maksim Babjaki küljesisselöögi lõi Nikita Tšernei efektse löögiga tagumisse nurka. Tšernei oli seejärel lähedal ka juhtväravale, kuid taas oli Christoffer Peter Haagh postide vahel edukas. Hoopis Taani asus mängu juhtima, kui Larseni teine tabamus sündis seitsmendal minutil, mil ta lõpetas Taani rünnaku täpse löögiga.

Taanil õnnestus 14. ja 15. minutil oma eduseisu suurendada, kui kodumeeskonnal oli õnne. Esmalt mängiti lahti standardolukord, kus Ibrahim Khaled Badran palli ei oodanud, kuid viimasel hetkel nägi ta mänguvahendit ja lõi palli ootamatult varbaga väravavõrku. Kõigest minut hiljem oli taanlastel taas õnne, sest Emil Scotti löök võttis Rasmus Munskindist rikošeti ning juba pikali olnud Madis Rajando ei suutnud päästa Larseni õhtu kolmandat väravat.

Teise poolaja alguses oli Eestil suurepärane võimalus üks värava tagasi lüüa, kui täpne diagonaalsööt leidis Ervin Stüfi, kuid eile Taanile kaks tabamust löönud Stüf sel korral 1-1 olukorda ei lahendanud. Taani vastas terava rünnakuga, kuid Madis Rajando võttis kollase kaardi väärilise veaga Jannik Cuthbert Mehlseni maha ning standardolukorda taanlased ära ei kasutanud.

Järgmist ohtlikku momenti pidi ootama mitu minutit, kui Mike Vestergaard pääses Rajandoga silmitsi, kuid meie puurilukk suutis vastase triki läbi näha. Alates 27. minutis hakkas Eesti vahelduva eduga kasutama lendavat väravavahti, kuid see edu ei toonud.

32. minutil kaotas Eesti hooletult palli, kuid meie õnneks lõi Mohammed Yousef posti. Minut hiljem oli Taani viies värav taas lähedal, kuid nende sooritus tühja värava suunas läks meetri jagu mööda.

34. minutiks oli Taanil akumuleeruvad vead täis. Kui Edwin Stüf määrustevastaselt pikali pandi, päädis see 10 meetri penaltiga, mille realiseeris Erik Grigorjev, kes tõi Eesti kahe värava kaugusele.

Kohtumise lõpus olid mõlemad meeskonnad veel väravale lähedal ning korduvalt proovis Taani kasutada ka lendavat väravavahti – korra tabas vastane veel ka posti. Mitmel korral tegid tõrjeid meeskondade väravavahid ning teine poolaeg lõppes vaid ühe väravaga, kui Taani sai kirja 4:2 võidu.

Eesti saalijalgpallikoondise jaoks oli tegu ettevalmistusega MM-valikturniiriks, mis ootab ees 29. jaanuarist kuni 3. veebruarini, kui Bulgaarias kohtutakse lisaks võõrustajatele ka Hollandi ja Montenegroga. Alagrupist pääsevad järgmisesse ringi kaks paremat. Saalijalgpalli MM-finaalturniir toimub 12. septembrist kuni 4. oktoobrini 2020 Leedus.