17

04.2023

11:51

TIPPHETKED│Vooru suurima võidu sai Levadia

Nädalavahetusel peetud Premium liiga seitsmendas mänguvoorus sai Tallinna FCI Levadia kirja suurima võidu, kui koduväljakul alistati Harju JK Laagri 6:1. Kolm võidupunkti lisasid tabelisse ka JK Tallinna Kalev, Nõmme Kalju FC, Tallinna FC Flora ja FC Kuressaare.

Laupäeval, 15. aprillil peetud vooru avamängus sepistas JK Tallinna Kalev üllatuse, kui võõrsil võeti 1:0 võit Paide Linnameeskonna üle. Kuigi Paide oli kohtumise vältel aktiivsem pool, piisas Kalevile punktide teenimiseks ühest heast võimalusest. Viis minutit enne avapoolaja lõppu pääses Arseni Kovaltšuk palliga jooksu, posti tabanud löögi järel oli esimesena jaol Ats Purje, kes mänguvahendi Paide puuriluku selja taha saatis. Kalev, kes senise hooaja vältel on alistanud nii Harju JK Laagri ja Pärnu JK Vapruse ning viiki mänginud Nõmme Kalju FC-ga, on tabelis kümne punktiga neljandal kohal. Paide on kaheksa punktiga viies.

Tipphetked:

Mängupäeva teine kohtumine kujunes eriti väravaterohkeks, kus Tallinna FCI Levadia alistas 831 pealise kodupubliku ees Harju JK Laagri 6:1. Levadia asus kohtumist juhtima juba 4. mänguminutil Ernest Agyri väravast, 9 minutit hiljem duubeldas skoori Guy Merlin Mollo Bessala. Harju lõi küll 18. minutil Taaniel Usta tabamusest ühe tagasi, ent Levadiat enam püüda ei suudetud. Bessala jõudis 20. minutil järgmise tabamuseni, mistõttu mindi poolajale seisuga 3:1. Teisel kolmveerandil läks võõrustav meeskond taas oma teed, kui penaltitabamusest sai oma teise värava kirja Agyiri ning 5:1 ja 6:1 tabamuste eest kandsid hoolt Nikita Vassiljev ja Bourama Fomba. Premium liiga debüüdi tegi Levadia värvides 22-aastane Casper Nicolas Lugtmeijer. Levadia asub 16 punktiga teisel positsioonil. Harju, kel tuli vastu võtta juba hooaja kuues kaotus, on tabelis punase laterna rollis.

Tipphetked:

Pühapäevase mängupäeva esimesest kohtumisest lahkus võidukalt Nõmme Kalju FC, kes teenis oma hooaja kolmanda võidu, alistades Tartu JK Tammeka tulemusega 2:0. Kalju viis avapoolajal juhtima Aleksandr Volkov, võiduvärava lõi 79. minutil Igor Subbotin. Kalju jätkab 12 punktiga kolmandal positsioonil. Tammeka, kel sel hooajal võiduarve avamata, asub tabelis kahe viigi ja kolme kaotuse järel kahe punktiga eelviimasel kohal.

Tipphetked:

Vooru keskne duell leidis aset Sportland Arenal, kui tabeliliider Tallinna FC Flora võttis avapoolaja väravatest kindla 4:0 võidu Pärnu JK Vapruse üle. Võõrustav meeskond sai hoo sisse 19. minutil, kui esimese värava eest hoolitses 19. minutil Erko Jonne Tõugjas. Järgneva 11 minuti jooksul sahistati Pärnu väravavõrku veel kolmel korral, kui kaks väravat saatis Ott Nõmme selja taha Aleksandr Šapovalov ning ühe Sergei Zenjov. Flora jätkab tabelis 16 punktiga liidrina, Vaprus asub tabelis kaheksa punktiga kuuendal positsioonil.

Tipphetked:

Premium liiga nädalavahetuse viimases kohtumises sai FC Kuressaare hooaja teise võõrsilvõidu, kui Narva Kalev-Fama staadionil oldi seisuga 1:0 paremad Narva JK Transist. Võitluslik ja tasavägine kohtumine püsis väravateta viigis 79. minutini, mil Narva mängija tegi kastis penaltiväärilise vea. Penaltilöögiks asus palli taha Kuressaare kapten Märten Pajunurm, kes kindlalt palli Transi väravavahi selja taha toimetas. Kaotusseisu jäänud Trans püüdis küll viigiväravat leida, ent seekord jäi see saamata. Võidu järel asub Kuressaare seitsmendal positsioonil, Trans on tabelis kaheksas.

Tipphetked:

Premium liiga jätkub teisipäeval, 18. aprillil ja kolmapäeval, 19. aprillil, mil mängitakse tagantjärele teise vooru kohtumisi.