06.2009

20:34

Tule ja osale mitteametlikus maailmarekordis!

FC Kuressaare koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga korraldab 23. juunil Saaremaal maailma pikima naturaalse valgusega peetud jalgpallimängu. Üritus on osa Eesti jalgpalli 100. juubeli pidustustest.

Maailma pikim päevavalgusega jalgpallimäng läheb lahti 23. juuni varahommikul kell 3.00 Kuressaare linnastaadioni kõrval asuval muruväljakul, mis jääb Kuressaare jaanituleplatsi ning mere vahele. Kohtumine kestab nii kaua, kuni on veel võimalik palli näha. Kuna Kuressaare jaanituli toimub 22. juunil praktiliselt jalgpalliväljaku kõrval, kasvab jaanipidu üle suureks jalgpallipeoks.

Tänaseks on broneeritud veidi üle poole mänguaegadest ning päeva jooksul ootavad ees mitmed magusad derbid. Esimesena asuvad väljakule Kuusalu Rada ja Saaremaa JK meeskonnad, kes selgitavad, kas III liiga põhjatsoon on vägevam kui läänetsoon. Keskpäeval madistavad omavahel kahe Saaremaa päevalehe Meie Maa ja Oma Saare toimetused ning pärast neid tulevad väljakule Reformierakonna ja Keskerakonna esindused.

“Ürituse formaat on iseenesest väga lihtne – plaani järgi mängivad kõik võistkonnad, kus korraga viibib väljakul 7 mängijat ja väravavaht vähemalt 45 minutit. Seejärel on veerandtunnine puhkepaus ning igal täistunnil läheb uus mäng peale,” selgitas korraldaja Priit Penu. “Muidugi ei pane me kätt ette ka nendele võistkondadele, kes soovivad mängida 2x45 minutit ehk täispika jalgpallimatši.”

Igal mängul on olemas kohtunik ja staadionil kaks tablood: konkreetse mängu ja üldskoori oma. Kuna Penu sõnul on tegemist kõige paremas mõttes rahvajalgpalli üritusega, siis osalejatele mingeid piiranguid ei seata.

“Muidugi ei ole mõtet 10-aastastel poistel täismeeste vastu mängida, kuid kui noored tahavad omavahel mängida, siis on see igal juhul võimalik ja tervitatav,” täpsustas Penu.

Kuidas registreerida:
•pane oma sõpradest või muidu huvilistest kokku võistkond (7 väljakumängijat + väravavaht);
•võimalusel leia omale ka mängupartner (paralleelklass, teine töökollektiiv, konkureeriv jalgpalliklubi jne);