Äsjailmunud Jalka esikaanel näitab oma keskendunud pilku koondislane Henrik Ojamaa. Hollandi kõrgliigas palliv mees väga tihti intervjuusid ei anna, kuid Jalka lugejate küsimustele vastas ta hea meelega. Juttu tuleb nii tema korvpallurist onust, pidevatest klubivahetustest, koondisest kui ka vutimaailmas olevast ebaprofessionaalsusest. Kuidas ta ise oma senise karjääriga rahul on?
Jalka jätkab Sporditähe poolt alustatud traditsiooni ning avaldab järjekordselt Eesti sümboolse koosseisu ning aasta laureaadid. Jagamisele tulevad tunnustused aasta pealtvaatajast kuni aasta forvardini. Kes on aasta treener? Aga aasta väravavaht? 25. korda ilmunud sümboolses koosseisus oli seekord kolm uut liiget ning üks pallur jõudis auväärsesse nimistusse juba kaheteistkümnendat aastat. Kes? Ajakirjaveergudel selgub!
Persooniks on seekord Eesti koondise abitreener Andres Oper, kes räägib, kuidas on kulgenud üleminek platsilt platsi kõrvale. Inglismaal elava legendiga tuleb juttu nii tema igapäevaelust kui ka koondise ründemängust. Otseloomulikult saab teada, mis ooperit Oper viimati nautimas käis. Uurime, kes olid vanimad sportlased, kes 2016. aastal Eesti jalgpallimeistrivõistlustel osalesid. Madalamates liigades pole harv nähtus, et väljakule jooksevad vutihuvilised, kes oma konkurentidest kaks või isegi kolm korda nooremad. Miks nad seda teevad?
Jaanuarikuu Jalka geograafia on lai – tutvume Kärdla Linnameeskonna juhendaja Mario Degtjoviga, kiikame Saaremaa klubi FC Taritu tegemistesse, anname põgusa ülevaate aasta lõpus ilmunud Võrumaa vutiloost rääkivast raamatust ning vaatame lähemalt Inglismaa vutis liikuvaid hiigelsummasid. Juttu tuleb ka naiste kõrgliigaklubidele makstavast toetusest. Mängijaks luubi all on Kalju noor ründaja Peeter Klein ning sümboolses koosseisus viskab vimkasid ooperilaulja Oliver Kuusik. Postritel on Ats Purje, Lionel Messi, Adam Lallana ning Diego Costa.